×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


10 mln godzin lotów rodziny E-JetEmbraer ustanawia kolejne rekordy. W nieco ponad dziewięć lat od pierwszej dostawy, rodzina E-Jetów osiągnęła 10 mln godzin lotów i siedem milionów cykli. Niewątpliwy udział w tym rekordzie ma także PLL LOT. Polski przewoźnik był pierwszy na świecie, który w marcu 2004 roku odebrał Embraera E-170.

- Ten kamień milowy jest szczególnie godny zauważenia, biorąc pod uwagę stosunkowo krótki czas trwania lotu E-Jetów. Wysokie wykorzystanie samolotu przyczyniło się do osiągnięcia tego rekordu zaledwie dziewięć lat po pierwszym komercyjnym locie E-170 w barwach PLL LOT. Według wyliczeń każdy E-Jet spędza w powietrzu średnio 13 godzin dziennie - powiedział Paulo Cesar de Souza e Silva, prezes Embraer Commercial Aviation.Obecnie we flocie polskiego przewoźnika znajduje się 28 maszyn E-Jet: 10 Embraerów E-170, 12 E-175 oraz sześć E-195. Mimo to LOT planuje sprzedać Embraery 170. Informowaliśmy o tym w artykułach "LOT sprzedaje Embraery" oraz "LOT o sprzedaży E170: Badamy rynek".Rodzina E-Jet to ponad 1200 zamówionych maszyn z czego prawie 1000 z nich zostało dostarczonych do 60 przewoźników w 43 krajach na pięciu kontynentach. E-Jety przewiozły przez 9 lat ponad 460 mln pasażerów.

Warto dodać, że w 2018 roku Embraer planuje zaprezentować drugą generację E-Jetów. Więcej na ten temat w artykule "Embraer: E-Jet nowej generacji w 2018".

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie