×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: Czarterowe A321 od marca 2014Od marca 2014 roku wszystkie loty czarterowe Finnaira będą obsługiwały Airbusy A321 z sharkletami. Pierwsza maszyna tego typu pojawi się we flocie przewoźnika na początku września tego roku. Dostawa pięciu samolotów zakończy się pod koniec lutego 2014.

Nowe końcówki skrzydeł typu sharklet zmniejszą zużycie paliwa o 3,5 proc. i pozwolą na zwiększenie maksymalnej masy startowej o 500 kg. Wygięte końcówki skrzydeł wyciszą też samolot. Linia Finnair będzie pierwszą na świecie, która otrzyma Airbusy A321 z sharkletami. Samoloty zabiorą na pokład 209 pasażerów w konfiguracji jednej klasy podróży.W czerwcu 2010 linie Finnair zamówiły pięć samolotów Airbus A321, które zastąpią obecnie używane cztery Boeingi 757-200. Nowe modele A321 będą cichsze i wygodniejsze dla pasażerów, a ich wydajność wzrośnie o około 5 proc. Wymiana pozwoli również na uzyskanie większej elastyczności operacyjnej między lotami rejsowymi i czarterowymi, co spowoduje wydajniejszą eksploatację samolotów i zredukuje zużycie paliwa w przeliczeniu na jednego pasażera.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie