LOT o sprzedaży E170: Badamy rynek

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 maja 2013 14:24
26 komentarzy
Reklama

LOT wystawił na sprzedaż dziewięć Embraerów, w tym sześć typu E170. O ogłoszonym przetargu ustnym informowaliśmy wczoraj. Rzecznik przewoźnika wyjaśnia w rozmowie z Pasazer.com: "LOT stara się dodatkowo zbadać rynek i sprawdzić możliwości wymiany floty".

Publikujemy całą wypowiedź Marka Kłucińskiego, rzecznika PLL LOT, przysłaną do redakcji Pasazer.com:

PLL LOT podjęły decyzję o przetargu publicznym ustnym dotyczącym sprzedaży sześciu Embraerów 170 oraz trzech Embraerów 145. Te ostatnie od dwóch lat nie były eksploatowane przez LOT i mimo dotychczasowych prób sprzedaży, żadna nie przyniosła skutku.
Wystawiając na sprzedaż wszystkie dziewięć samolotów PLL LOT starają się dodatkowo "zbadać" rynek i sprawdzić możliwości wymiany floty, a w dalszej perspektywie znaleźć inwestora zainteresowanego zakupem. Planowana sprzedaż Embraerów 145 i 170 ma w przyszłości prowadzić właśnie do wymiany floty na bardziej efektywną i przystającą do potrzeb polskiego przewoźnika.Planowany jest taki wybór floty, by dopasowana była do przyszłego kształtu siatki połączeń i do modelu biznesowego LOT-u. Decyzja polskiego przewoźnika stanowi pierwszy etap przyszłych zmian. LOT w zależności od wyników tego przetargu będzie podejmował odpowiednie decyzje.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_2afec 2013-05-29 08:34   
gosc_2afec - Profil gosc_2afec
Nareszcie. Na złom z nimi. Niech kupią B737 lub A321
krzysiekl 2013-05-25 15:43   
krzysiekl - Profil krzysiekl
takie różne zmiany w LOT się szykują..zastanawiałem się czy nie można było inaczej. LOT jako wizytówka i promocja kraju. Tylko wtedy trzeba zaoferować odpowiednią jakość usług. Czyste toalety (:P) regionalne poczęstunki wraz z opisem co to, skąd i ofertami spędzenia czasu w danym regionie (oscypki z Podhala, miód z Roztocza czy nawet toruńskie pierniki). Bo smutno czytać jak ktoś opisuje podróż z Niemiec do Gruzji i pisze że w jedną stronę LH powrót, a wracał polskimi liniami i to było koszmar. Szkoda. Lepiej byc wizytówką..byłby kosztowniejsze ale miało jakiś pozytywny wpływ na gospodarkę w kraju. Z resztą można to samo robić jako zupełnie prywatna firma. Trzeba by tez zadbać o odpowiednią ilość połączeń tranzytowych by mieć komu tą Polskę reklamować:)
gosc_a6851 2013-05-25 15:28   
gosc_a6851 - Profil gosc_a6851
co do przejecia przez Rzad cos w tym może być... do Lot-u?Eurolotu wroca dwa 175 kolejne dashe a Rzad kupi E 170 i 145 - może dlatego sprzedają te najnowsze???
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama