×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT o sprzedaży E170: Badamy rynekLOT wystawił na sprzedaż dziewięć Embraerów, w tym sześć typu E170. O ogłoszonym przetargu ustnym informowaliśmy wczoraj. Rzecznik przewoźnika wyjaśnia w rozmowie z Pasazer.com: "LOT stara się dodatkowo zbadać rynek i sprawdzić możliwości wymiany floty".

Publikujemy całą wypowiedź Marka Kłucińskiego, rzecznika PLL LOT, przysłaną do redakcji Pasazer.com:

PLL LOT podjęły decyzję o przetargu publicznym ustnym dotyczącym sprzedaży sześciu Embraerów 170 oraz trzech Embraerów 145. Te ostatnie od dwóch lat nie były eksploatowane przez LOT i mimo dotychczasowych prób sprzedaży, żadna nie przyniosła skutku.
 
Wystawiając na sprzedaż wszystkie dziewięć samolotów PLL LOT starają się dodatkowo "zbadać" rynek i sprawdzić możliwości wymiany floty, a w dalszej perspektywie znaleźć inwestora zainteresowanego zakupem. Planowana sprzedaż Embraerów 145 i 170 ma w przyszłości prowadzić właśnie do wymiany floty na bardziej efektywną i przystającą do potrzeb polskiego przewoźnika.Planowany jest taki wybór floty, by dopasowana była do przyszłego kształtu siatki połączeń i do modelu biznesowego LOT-u. Decyzja polskiego przewoźnika stanowi pierwszy etap przyszłych zmian. LOT w zależności od wyników tego przetargu będzie podejmował odpowiednie decyzje.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie