×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chiny: Certyfikat dla Boeinga 787Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAAC) wydał wczoraj (23.05) certyfikat dla najnowszego modelu Boeinga, maszyny 787 Dreamliner. Certyfikacja była opóźniona o prawie rok ponieważ CAAC miał zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa tego samolotu. Choć nie brakowało opinii, że certyfikację przerosła także chińska biurokracja.


Inauguracyjne trzy Dreamlinery dla China Southern Airlines, pierwszej chińskiej linii, która otrzyma ten model, były gotowe już pod koniec ubiegłego roku. Do końca kwietnia samoloty były zaparkowane na lotnisku Boeinga w Everett i oczekiwały na decyzję CAAC.

China Southern otrzyma pierwsze dwie maszyny B787 (B-2725 i B-2727) pod koniec maja. Kolejny trzeci samolot trafi do przewoźnika w czerwca. Do końca tego roku linia ma otrzymać osiem Dreamlinerów i zamierza wykorzystywać je na trasach krajowych oraz do Europy (Paryż, Amsterdam, Londyn-Heathrow), Kanady (Vancuover) i Australii (Sydney, Melbourne).

Druga chińska linia jaka odbierze B787 to Hainan Airlines. W pierwszej kolejności trafią do przewoźnika dwie maszyny (B-2722 i B-2723). Do końca tego roku linia ma otrzymać sześć Dreamlinerów i zamierza wykorzystywać je na trasach krajowych oraz do Europy (Zurich, Bruksela) i Ameryki Północnej (Seattle, Chicago, Toronto).Bez certyfikacji CAAC żaden z chińskich przewoźników nie mógł odebrać zamówionych Boeingów 787 Dreamliner. Linie z tego kraju do tej pory podpisały umowy na dostawę 35 maszyn: Air China (15), China Southern (10) oraz Hainan Airlines (10).

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgersgość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie