Ryanair: Z Polski do Izraela?

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 maja 2013 13:30
51 komentarzy
Reklama

Ryanair myśli o uruchomieniu lotów z Polski do Izraela. Według Howarda Millara, zastępcy dyrektora generalnego linii, pasażerami mogliby być m.in. izraelscy uczniowie przylatujący do Polski na obowiązkową wizytę w obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Rzecznik Ryanaira potwierdził w rozmowie z agencją AFP, że przewoźnik prowadzi rozmowy z izraelskimi portami lotniczymi. Dodał, że na razie to tylko badanie rynku.

Według uwag przedstawiciela linii ruch związany z odwiedzinami w byłych nazistowskich obozach koncentracyjnych to tylko jeden z możliwych kierunków rozwoju tras pomiędzy Polską a Izraelem. Nie wiadomo, czy Ryanair myśli o uruchomieniu rejsów z Krakowa, ale to prawdopodobne z uwagi na bliskość obozu Auschwitz oraz fakt, że Ryanair ma w Balicach jedną z dwóch polskich baz.

Ryanair w tej chwili nie lata do Izraela. Do Tel Awiwu latają jednak dwaj niskokosztowi konkurenci irlandzkiego przewoźnika - easyJet (z Manchesteru, Londynu-Luton, Bazylei-Miluzy-Fryburga oraz Genewy) oraz Wizz Air (z Budapesztu i od 15 czerwca z Bukaresztu). Regularne połączenia pomiędzy Warszawą a Tel Awiwem utrzymuje zarówno PLL LOT jak i izraelski El Al. 

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
arahja 2013-05-25 15:53   
arahja - Profil arahja
Goluz. Tak
bagi 2013-05-25 14:29   
bagi - Profil bagi
wieje tu fanatyzmem troche!
goluz 2013-05-25 14:11   
goluz - Profil goluz
Czy zbazowanie jednego samolotu w Lublinie to dla was kompletne S-F?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama