easyJet: Gwarancja bagażu w kabinie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
21 maja 2013 16:28
9 komentarzy
Reklama

Nowa oferta easyJet - od 2 lipca br. pasażerowie, którzy będą mieli mniejszy bagaż podręczny otrzymają gwarancję, że nie zostanie on załadowany do luku bagażowego. By skorzystać z oferty wystarczy mieć bagaż o maksymalnych wymiarach 50x40x20 cm, czyli nieco mniejszy od największego dopuszczalnego (56x45x25 cm).

Jak podkreśla w komunikacie prasowym przewoźnik z uwagi na to, że coraz więcej osób lata tylko z bagażem podręcznym zdarza się, że część toreb nie mieści się w kabinie. Zostają one wtedy nieodpłatnie nadane jako bagaż rejestrowany. easyJet podkreśla, że problemy wynikają m.in. z wysokiego średniego obłożenia rejsów przewoźnika na poziomie 89 proc.Od 2 lipca osoby z mniejszym bagażem otrzymają gwarancję, że będą miały swój bagaż przy sobie w trakcie rejsu. easyJet podkreśla, że zmiana jest niewielka, ale powinna znacząco wpłynąć na liczbę toreb, które będą musiały być załadowane do luku.

easyJet nadal nie będzie pobierał opłat za bagaż podręczny. Przewoźnik nie ma też limitu wagowego.

Brytyjski przewoźnik liczy, że nawet bez dodatkowych opłat kampania przyniesie pożądany skutek. W komunikacie prasowym został podany przykład odprawy online - chociaż pasażerowie nadal mogą za darmo odprawić się na lotnisku, po rozpoczęciu kampanii odsetek osób dokonujących odprawy przez Internet wzrósł z 75 do 92 proc.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_46fcf 2013-05-23 16:59   
gosc_46fcf - Profil gosc_46fcf
Widocznie Warszawa jest na tyle droga że sie im to nie opłaca ;(
gosc_16dee 2013-05-22 15:05   
gosc_16dee - Profil gosc_16dee
Dlaczego EasyJet nie lata z Warszawy?
gosc_ba6d2 2013-05-22 00:02   
gosc_ba6d2 - Profil gosc_ba6d2
b737: porównaj sobie sklepy Alma lub Piotr i Paweł z Lidlem lub Biedronką, ale nie obecnymi tylko sprzed kilku lat (o ile w ogóle wtedy już chodziłeś do sklepów). Jakoś dziwnie mocno odstawały od siebie, co bynajmniej nie oznacza, że dziś nie odstają. I co? Jakoś klienci nie odchodzili. Jesteśmy społeczeństwem stosunkowo biednym, którego większość ma małą siłę nabywczą, dlatego często godzi się na gorsze traktowanie jeśli tylko cena jest atrakcyjna. Czy już widzisz jakieś analogie i brak znajomości realiów życiowych w tym co wypisujesz?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama