×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Modlinie na sprzedażSamorząd województwa mazowieckiego sprzeda swoje udziały w lotnisku Modlin - donosi IAR. Region posiada obecnie 30,37 proc. akcji spółki zarządzającej lotniskiem. 

Marszałek województwa mazowieckiego nie wyklucza, że ostatecznie lotnisko zostanie całkowicie sprywatyzowane.

- Na pewno potrzeba myśleć o inwestorze prywatnym. Na tym etapie, oczywiście po uruchomieniu lotniska, dotyczyć to będzie całej spółki, a nie tylko jakichś udziałów - mówi Adam Struzik w rozmowie z IAR-em.Największym udziałowcem lotniska w Modlinie jest Agencja Mienia Wojskowego, która ma 34,43 proc. akcji. 30,39 proc. posiada Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, a 4,81 proc. miasto Nowy Dwór Mazowiecki, na terenie którego znajduje się port lotniczy. 

Port lotniczy w Modlinie, zamknięty w grudniu ub.r. z uwagi na uszkodzenia drogi startowej, ma zostać ponownie otwarty 1 lipca. 17 maja zakończył się pierwszy etap prac, a ekipy budowlane powinny ostatecznie opuścić lotnisko 18 czerwca. Od sierpnia ma działać system ILS - jego brak był poważnym problem w trakcie ubiegłorocznej jesieni. 

Dominik Sipiński
fot. Anna Robaczyńskagość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie