Współpraca Finnaira i Marimekko

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
17 maja 2013 12:34
7 komentarzy
Reklama

Linia Finnair oraz fiński dom projektowy Marimekko połączyli siły, aby w sezonie wakacyjnym tego roku, wraz z wejściem w życie nowego partnerstwa obu firm, polepszyć komfort podróży lotniczych na pokładzie przewoźnika.

Kolejnym symbolem współpracy stał się zaprezentowany kilka dni temu przez linię Finnair drugi samolot (Airbus A330), który ozdobiono wzorem Metsänväki ("mieszkańcy lasu"), czyli stylizowanymi, niebieskimi drzewami. Airbus A330, który obsługuje loty z Helsinek do Nowego Jorku i 13 azjatyckich miast.


Airbus A330-300 OH-LTM w barwach "Metsänväki"

Dołączył on do Airbusa A340-300 (OH-LQD), który w październiku zeszłego roku pomalowano w charakterystyczne dla Marimekko maki (Unikko) czyli kultowego kwiatowego wydruku z 1964 roku zaprojektowanego przez finkę - Maija Isola. Maszynę można spotkać na azjatyckich kierunkach do Singapuru i Hong Kongu.


 Airbus A340-300 OH-LQD w barwach "Unikko"

Kolekcję "Marimekko for Finnair" na potrzeby linii stworzył  projektant Marimekko Sami Ruotsalainen we współpracy z Kristiną i Emmą Isola, wykorzystując znane wzory  autorstwa Maiji Isoli. Te klasyczne desenie oraz dominujące w kolekcji barwy – niebieski, zielony i szary – przywołują na myśl fińską przyrodę oraz widoki, jakie można podziwiać z okna samolotu.

- Wzór Metsänväki autorstwa Kristiny Isoli doskonale odzwierciedla fińskiego ducha oraz płynącą z leśnego krajobrazu energię, która  motywuje Finów do działania.  Projekt ten łączy w sobie majestatyczność oraz bajkowy urok fińskich lasów i dzięki temu jest jak pocztówka z pozdrowieniami z Finlandii, rozsyłana po całym świecie na biało-niebieskich skrzydłach samolotów Finnair - powiedziała Minna Kemell-Kutvonen, dyrektor kreatywny Marimekko.

Od początku sezonu wakacyjnego 2013 na pokładach wszystkich samolotów linii Finnair znajdą się nowe tekstylia oraz naczynia posiadające klasyczne wzory Marimekko. Specjalna kolekcja produktów dla Finnaira została tak zaprojektowana, aby dodać więcej światła oraz pokazać nowe, świeże spojrzenie na obsługę pasażera.- Poprzez współpracę z Marimekko pragniemy przedstawić klientom Finnair  ponadczasowe i zarazem nowoczesne fińskie wzornictwo  – mówi Anssi Komulainen, wiceprezes ds. obsługi klientów. - Latem nasi pasażerowie klasy biznes otrzymają posiłki na zastawie Marimekko, zaprojektowanej specjalnie dla Finnair, na pokład samolotów zawitają również serwetki, koce, poduszki oraz pokrowce na zagłówki autorstwa Marimekko. Takie same klasyczne wzory ozdobią papierowe kubki, zagłówki oraz polarowe koce i poduszki w klasie ekonomicznej - dodał.
Piotr Bożyk
Fot. Finnair
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_07b58 2013-05-19 09:17   
gosc_07b58 - Profil gosc_07b58
mietek: znajomosc geografi nie jest twoja silna strona.
gosc_aede2 2013-05-18 09:14   
gosc_aede2 - Profil gosc_aede2
niech ktos z was zamieszka pare miesiecy w Finladii a nastepnie wypisuje tego typu bzdety jak ponizej!, to ze sa powsciagliwi wcale nie oznacza, ze sa nudni...belkot, belkot, belkot!Polak to jednak potrafi! najlepiej przyczepic kazdemu łatke!
arahja 2013-05-17 20:35   
arahja - Profil arahja
To chyba nie pilłaś nigdy z finami:-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama