AF-KLM: Leć klasą biznes lub pierwszą

25 maja 2013 15:32
3 komentarze
Reklama
Linie lotnicze Air France-KLM, dzięki partnerstwu z liniami Delta, dysponują gęstą siatką połączeń na całym świecie. Pod tym względem przewaga nad konkurencją jest szczególnie widoczna w Ameryce Północnej i Południowej. Siatka połączeń Air France-KLM jest na bieżąco rozszerzana o nowe destynacje, jak uruchomione ostatnio Fukuoka czy Montevideo. Klasa Biznes jest dostępna na wszystkich trasach Air France-KLM.

Zarówno Air France, jak i KLM specjalizują się głównie w rejsach dalekiego zasięgu do i z Europy, w czym są niekwestionowanym liderem. Wielogodzinne loty bywają męczące, dlatego obydwie linie zapewniają wysoki komfort podróży i oferują szeroki wachlarz udogodnień, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających pasażerów klasy biznes.

Klasa biznes - komfort na każdym etapie podróży


Klasa biznes zarówno w ofercie Air France, jak i KLM ma wiele wspólnych elementów. Obydwie linie umożliwiają wszystkim pasażerom, którzy zakupią bilet w tej klasie, korzystanie z ekskluzywnych saloników biznes na całym świecie. Niektóre z nich, tak ja salon na paryskim lotnisku (CDG) oferują dodatkowe usługi, jak np. bezpłatne zabiegi spa.

Posiadacze biletów w Klasie Biznes mają także zagwarantowane wyróżnienie poprzez "Sky Priority" (oznaczenia na bilecie i na lotnisku), co w praktyce oznacza odrębne stanowiska odprawy, priorytetowe przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, pierwszeństwo w wejściu na pokład oraz w trakcie opuszczania samolotu i odbierania bagażu. Cena biletu w klasie biznes obejmuje również 2 sztuki bagażu do 32 kilogramów oraz bagaż podręczny do 18 kilogramów.

Zakup biletu w klasie biznes uprawnia podróżnego do przystąpienia do klubu VIP oraz otrzymania Złotej Karty w programie lojalnościowym Flying Blue.

Klub VIP jest polską inicjatywą, niedostępną w identycznej formule nigdzie indziej na świecie. Jego członkowie, poza prestiżowym transferem limuzyną lub noclegiem w hotelu w Warszawie przed lub po międzykontynentalnej podróży, mają możliwość skorzystania z dedykowanego numeru telefonu we wszelkich sprawach związanych z podróżą, a w przypadku zaistnienia zmian w rozkładzie czy innych nieprzewidzianych zdarzeń – obsługa Air France-KLM kontaktuje się indywidualnie z każdym z pasażerów VIP.

Złota Karta uprawnia m.in. do bezpłatnego wstępu do saloników biznesowych (niezależnie od klasy przelotu), przewozu dodatkowego bagażu (1 sztuka ponad limit) oraz zapewnia szereg innych przywilejów podczas podróży, jak np. szybsze gromadzenie mil.



W nowej klasie biznes Air France przeprojektowano wnętrze przestrzennej kabiny i odpowiednio ją oświetlono. Nowoczesne, rozkładane fotele Air France mają szerokość do 64 cm i długość do 200 cm (w zależności od typu samolotu). Regulowany zagłówek
i podnóżek podnoszą komfort podróży, a sztywna obudowa zapewnia pełną prywatność. Dwa przyciski służące do ustawienia dogodnej pozycji do spania, gniazdko do laptopa, osobista lampka punktowa, słuchawki tłumiące hałas oraz duży i wygodny stolik do pracy sprawiają, że podróżny ma możliwość zarówno pracy, jak i odpoczynku w bardzo komfortowych warunkach.

Długi lot uprzyjemni także 10 lub 15-calowy ekran (w zależności od modelu samolotu) i system audio-wideo „na życzenie” z 500 godzinami rozrywki (w tym także dla dzieci). Pasażerowie mają do dyspozycji 24 kanały, ponad 85 filmów w 9 językach oraz najpopularniejsze programy telewizyjne. Chętni mogą tworzyć własne playlisty, grać, uczyć się języków lub oglądać programy relaksacyjne. Na ekranie można też śledzić miasta, nad którymi aktualnie leci samolot. Program wykorzystuje zdjęcia satelitarne Geovision (opcja dostępna na trasie między Paryżem, Indiami, Chinami, Japonią i Singapurem). Podróżni mają do dyspozycji wełniany koc, poduszkę, wodę mineralną oraz kosmetyczkę z markowymi kosmetykami i akcesoriami podróżnymi.

Jeszcze przed startem na pasażerów klasy biznes Air France czeka miły akcent – powitalna lampka szampana. Następnie podawany jest odświeżający ręcznik, po czym serwowany jest posiłek w francuskim stylu. Na początek przystawka, następnie do wyboru 3 – 4 dania główne (skomponowane przez francuskich szefów kuchni – Guy’a Martina i Joëla Robuchon), a na zakończenie – sery, deser oraz wina wyselekcjonowane przez Oliviera Poussiera, sommeliera roku 2000. Drugi posiłek podawany jest w zależności od pory dnia i długości rejsu w formie ekskluzywnego, dużego śniadania lub przystawki. Posiłek może być również podany w formie ekspresowej. Na dłuższych rejsach oferowane są przekąski i lody. Działa również bar samoobsługowy z szerokim wyborem alkoholi, napojów i snacków.



KLM również stawia sobie wysoko poprzeczkę w klasie biznes. Do dyspozycji jest przestrzenna kabina w samolocie oraz nowoczesne fotele rozkładane prawie do poziomu łóżka. Długość fotela po rozłożeniu ma 190 cm i szerokość do 54 cm. Regulowany podnóżek i rozkładane oparcie do pozycji 170 stopni oraz separujące ścianki przy fotelach są dostępne w zależności od samolotu. Podróżny może skorzystać ze słuchawek z funkcją redukcji hałasu oraz gniazdka do podłączenia laptopa.



Interaktywna rozrywka na pokładzie to ponad 85 filmów, 80 godzin programów telewizyjnych, ponad 300 płyt CD, gry wideo, programy do nauki języków oraz audiobooki. Ponadto dostępny jest szeroki asortyment gazet i magazynów w różnych językach. Podróżni mają również możliwość wysyłania i otrzymywania wiadomości tekstowych i e-maili. Kosmetyczki z akcesoriami podróżnymi zaprojektowali projektanci z Amsterdamu – Viktor & Rolf.

Od lipca 2013 roku stopniowo wprowadzane będą w klasie biznes idealnie płaskie łóżka i zupełnie nowy design kabiny. Biznes w KLM w swojej nowej odsłonie pojawi się najpierw w samolotach typu Boeing B747-400.



Pasażerom klasy biznes linii KLM podawany jest posiłek składający się z przystawki, dania głównego (trzy potrawy do wyboru, dobrane przez czołowego holenderskiego szefa kuchni – Jonnie Boera) oraz deseru. Posiłki do i z Chin, Korei, Indii i Japonii skomponowali znani azjatyccy szefowie kuchni. Piękny, nowy zestaw stołowy zaprojektował słynny holenderski projektant – Marcel Wanders. W ofercie są również wysokiej klasy wina, dobrane przez profesjonalnych sommelierów oraz przekąski i drinki na życzenie. W ofercie porannych przylotów (gdy lot trwa powyżej 8 godzin), serwowane jest śniadanie „à la carte” tuż przed lądowaniem. Stałym elementem są także słynne upominki (szczególnie lubiane przez ich kolekcjonerów) miniatury holenderskich kamienic, wykonane ze słynnej porcelany z Delft. Cała kolekcja liczy ponad 90 miniatur.

Komfortowe podróże w biznesie nie muszą być bardzo drogie. Przykładowo do tak popularnych miast jak Nowy Jork czy Chicago można polecieć w Klasie Biznes już za około 7,4 tys. zł w obie strony. Tyle zapłacimy w ramach promocji cenowych, które w Air France-KLM są ogłaszane kilka razy w roku i oferują możliwość zakupu biletu ze zniżką do 20%. Warto pamiętać, ze podróżni, których firmy należą do programu BlueBiz korzystają z dodatkowej oszczędności. Za lot w klasie biznes na trasie międzykontynentalnej firma otrzymuje zwrot w wysokości do 800 złotych (w postaci punktów) na swoje konto w programie. Klienci Air France-KLM mogą spodziewać się kolejnej promocji biznesowej pod koniec maja.


Klasa pierwsza - ekskluzywna podróż

Klasa pierwsza jest najwyższą klasą w ofercie Air France. Na pokładzie lotów dalekiego zasięgu goście klasy La Première są traktowani absolutnie wyjątkowo. Dzięki zastosowaniu wielu udogodnień podróż samolotem zamienia się w obfitującą w miłe doznania, podniebną przygodę.

Pierwsza klasa Air France zarezerwowana jest dla najbardziej wymagających klientów, dla których liczy się elegancja i prestiż. Pasażerowie mają do dyspozycji na paryskim lotnisku m.in. ekskluzywny, odrębny salon "La Première lounge", gabinet odnowy "Biologique Recherche" i bezpłatne zabiegi w czasie oczekiwania na samolot. W trakcie podróży cały czas czuwa osobista asysta hostess – zarówno na ziemi, jak i w powietrzu.



W czasie lotu pasażerowie mają do dyspozycji przestronną, komfortową kabinę, wyposażoną w dwumetrowe, rozkładane łóżka z materacami. W kabinie La Première znajdziemy ponadto m.in. nastrojowe oświetlenie, wygodne szuflady, hipoalergiczne, wełniane koce i poduszki z pierza, materace, jedwabne piżamy (projektu Christiana Lacroix), kapcie oraz akcesoria podręczne. W czasie długiego lotu można skorzystać z wbudowanej funkcji masażu oraz bogatej oferty multimedialnej. Interaktywny ekran pozwala przeglądać ciekawe propozycje filmów, seriali telewizyjnych i programów dokumentalnych. Rozrywkę zapewnia również 25 kanałów muzycznych, 15 gier wideo oraz kursy językowe Berlitz. Ergonomiczne słuchawki marki Bose, o lekkiej konstrukcji, zapewniają wyjątkowe doznania dźwiękowe w czasie lotu. Po złożeniu łóżek do pozycji siedzącej kabina zamienia się w klimatycznie zaaranżowane wnętrze, przypominające małą kawiarenkę, w której pasażerowie mogą komfortowo prowadzić kameralne rozmowy.

Pasażerowie mają do wyboru wyśmienite francuskie dania z menu "à la carte", przyrządzone przez światowej klasy szefów kuchni, wielokrotnie nagradzanych paryskich restauracji i rekordzistów w liczbie przyznanych gwiazdek Michelin. Specjalnością kuchni Air France są dania przygotowane m.in. przez Jacques’a Le Divellec, Joëla Robuchon i Guy’a Martina. Długi lot uprzyjemni także szlachetny szampan, nagradzany w konkursie "Cellar in the Sky", oraz karta win, nad którą czuwa Olivier Poussier – sommelier roku 2000.



Z myślą o klientach VIP stworzono w Polsce jedyny w swoim rodzaju pakiet ekskluzywnych usług, udogodnień i korzyści. W Warszawie podróżni klasy pierwszej mają do wyboru transport limuzyną na lotnisko (do poczekalni klasy biznes) lub nocleg w hotelu. Goście La Première mogą korzystać ze specjalnej linii telefonicznej "Premium", dedykowanej klientom VIP. Doświadczeni konsultanci Air France są do dyspozycji pasażerów we wszelkich sprawach związanych z przelotem (w szczególności usługa ta jest doceniana w przypadku opóźnionych lub odwołanych lotów).

W Paryżu, każdy z pasażerów w asyście hostessy odwożony jest limuzyną po płycie lotniska prosto z salonu klasy pierwszej do samolotu. Na pokładzie podróżny witany jest przez kapitana i odprowadzany na swoje miejsce.

Za jeden przelot w Klasie Pierwszej pasażer gromadzi mile w ramach programu lojalnościowego Flying Blue, które uprawniają do 2 przelotów nagrodowych w Klasie Biznes po Europie. Za przelot w najwyższej klasie firma należąca do BlueBiz otrzymuje 1400 PLN zwrotu (1400 punktów) oraz wiele innych udogodnień i korzyści.

Klasa La Première jest dostępna w przypadku lotów międzykontynentalnych Air France odbywających się na trasach z Paryża do 24 miast na czterech kontynentach, między innymi do: Hongkongu, Seulu, Singapuru, Tokio, Kuala Lumpur, Nowego Jorku, Houston, Los Angeles, Waszyngtonu, Atlanty, Bostonu, São Paulo, Johannesburga, Bombaju, Dubaju i innych.

Pasażerowie klasy pierwszej mogą zabrać ze sobą trzy sztuki bagażu po 32 kilogramy każda, torbę na kije golfowe (do 32 kilogramów) oraz dwie sztuki bagażu podręcznego o łącznej wadze do 18 kilogramów.

Fot. Air France-KLM
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2013-05-27 12:21   
mietek - Profil mietek
Zapomnieli podać ile kosztuje bilet w pierwszej klasie;-) Swoją drogą to ciekawe, żę KLM inwestuje nową klasę biznes w B744, które to raczej powinni zacząć wymieniać.
krzysiekl 2013-05-25 17:51   
krzysiekl - Profil krzysiekl
"Zakup biletu w klasie biznes uprawnia podróżnego do przystąpienia do klubu VIP oraz otrzymania Złotej Karty w programie lojalnościowym Flying Blue."
krzysiekl 2013-05-25 17:48   
krzysiekl - Profil krzysiekl
nie zrozumiałem, złotą kartę otrzymuje się po zakupie jednego biletu w klasie biznes?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy