×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


S7 z Warszawy i Krakowa do Moskwy?Federalna Agencja Transportu Lotniczego (FATL) Rosji w ramach demonopolizacji rynku lotniczego wyznaczyła linię lotniczą S7 Airlines do obsługi trzech tras międzynarodowych z Moskwy. Przewoźnik otrzymał zezwolenie na wykonywanie połączeń do Warszawy, Krakowa i Helsinek - dowiedział się serwis Pasazer.com.

- Otrzymaliśmy pozwolenie od FATL na otwarcie połączenia do Warszawy i Krakowa od sezonu zimowego 2013/14 - mówi w rozmowie z Pasazer.com Anna Bazhina, rzecznik prasowa S7 Airlines.Linia otrzymała zezwolenie na loty z Moskwy do Warszawy (14 lotów tygodniowo) i do Krakowa (7 razy w tygodniu). Obecnie jedynym przewoźnikiem na obydwu trasach są: ze strony rosyjskiej Aerofłot, ze  strony polskiej - Polskie Linie Lotnicze LOT. Jednak LOT operuje tylko na trasie z Warszawy do Moskwy.

Linia S7 otrzymała również pozwolenie na wykonywanie połączeń na trasie z Moskwy do Helsinek. Na tym kierunku linia lotnicza będzie mogła latać siedem razy w tygodniu. 

Jednak sam fakt otrzymania zezwolenia nie jest równoznaczny z uruchomieniem nowych połączeń. Na pytanie czy i kiedy linia planuje uruchomienie połączeń z Polski Bazhina odpowiada:

- Na razie rozważamy możliwości uruchomienia tych połączeń.

Linie lotnicze S7 Airlines (wcześniej Sibir Airlines) to drugie co do wielkości przewozów pasażerskich rosyjskie linie lotnicze. S7 jest członkiem sojuszu oneworld. Bazami operacyjnymi przewoźnika są lotniska w Moskwie (Domodedovo) i w Nowosibirsku (Tolmachevo).

Paweł Cybulak
fot. Piotr Bożyk
gość_7c84a - Profil
gość_7c84a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie