Kolejne inwestycje na gdańskim lotnisku

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
10 maja 2013 16:32
6 komentarzy
Reklama

Wczoraj (9.05) Centrum Unijnych Projektów Transportowych pełniące funkcję „Instytucji wdrażającej” podpisało z portem lotniczym Gdańsk kolejną umowę o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej kolejnego projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Umowę podpisano na realizację projektu Modernizacja infrastruktury lotniskowej po stronie airside – kontynuacja. Planowany całkowity koszt realizacji projektu wynosi 52 297 140 PLN brutto. Projekt dotyczy m.in. modernizacji systemu energetycznego lotniska, modernizacji systemu łączności, systemu sterowania światłami nawigacyjnymi oraz podniesienia kategorii lotniska z dotychczasowej I do II.

- Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy realizuje największy w swojej historii program inwestycyjny. Wybudowaliśmy nowy terminal pasażerski, drogę kołowania, płyty postojowe i cały szereg innych elementów infrastruktury lotniskowej unowocześniając nasz Port Lotniczy oraz podnosząc przeszło dwukrotnie wszystkie jego parametry przepustowości i pojemności. Dotychczas z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na cele inwestycyjne uzyskaliśmy już ponad 180 milionów złotych. Wśród kolejnych inwestycji, na które wczoraj uzyskaliśmy środki unijne, jedną z najistotniejszych jest podniesienie kategorii lotniska. Dzięki II kategorii, w Gdańsku samoloty lądować będą mogły przy minimalnych parametrach widzialności, niemal dwukrotnie gorszych niż w przypadku kategorii I. – mówi Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_4d290 2013-05-13 18:28   
gosc_4d290 - Profil gosc_4d290
Zejdzcie na ziemie GDN nie ma szans na polaczenia dalekiego zasiegu. Jesli jakikolwiek port regionalny mialby je znowu uzyskac to bylby to KRK z racji relatywnie duzego (jak na polskie warunki, bo na europejskie czy swiatowe jest on maly) zainteresowanie polaczeniami do ORD. Nastepnym w kolejnosci moglby byc RZE, choc raczej trudno przypuszczac, by znalezli sie chetni, by latac na tej trasie. Dalej bylby WRO a dopiero potem GDN. Ale badzmi realistami szanse na polaczenia ma jedynie KRK i to tez niewielkie, bo takie polaczenia obslugiwalby co najwyzej LOT, a ten najpierw musi wyjsc z dolka i przetrwac i sie rozwinac w WAW by mogl myslec o KRKORD.
copilot 2013-05-11 10:03   
copilot - Profil copilot
LOT mógłby dokupić trochę tych 787 bo za kilka lat (jak LOT przetrwa) to kolejny raz będzie musiał czekać na nową partię samolotów ;)
gosc_79f01 2013-05-11 07:34   
gosc_79f01 - Profil gosc_79f01
Akurat trasy trans- , znaczy za wielkie jezioro były z GDN obsługiwane z powodzeniem. Jeszcze ze starego terminala. Ale II ILS się przyda jak najbardziej dla samolotów z EPOK .
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama