Flydubai: Polska jest za daleko

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 maja 2013 09:49
33 komentarzy
Reklama

Niskokosztowe linie lotnicze Flydubai pomimo dynamicznego rozwoju w Europie Wschodniej i na Bałkanach nie planują lotów do Polski. Przedstawiciel przewoźnika przyznaje, że nasz kraj jest bardzo interesującym rynkiem, ale jest zbyt daleko od bazy w Dubaju. 

- Nasza strategia to wykonywanie połączeń w zasięgu 5 godzin lotu od Dubaju. Tak są skonfigurowane nasze samoloty i taka jest granica efektywnych operacji - mówi portalowi Pasazer.com Jeyhun Efendi, dyrektor ds. operacji na ZEA, Bliski Wschód, Europę i WNP.

Tymczasem połączenie z największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich np. do Krakowa to już niemal 6 godzin lotu. W tej chwili najbardziej wysuniętym na zachód miastem w Europie Wschodniej obsługiwanym przez Flydubai jest Kijów. Przedstawiciele przewoźnika dość ostrożnie wypowiadają się również na temat możliwości uruchomienia rejsów do Lwowa lub innego miasta w zachodniej części Ukrainy. Rejs do Kijowa czasem przekracza już graniczne 5 godzin lotu. Poza stolicą linia obsługuje również Charków, a od września rozpocznie loty do Dniepropietrowska i Odessy. 

Wśród potencjalnych przyszłych destynacji Flydubai znajduje się również Budapeszt oraz inne duże miasta w regionie. Wszystko zależy jednak od odległości i możliwości operacyjnych.

- Najpierw chcemy rozbudować siatkę na wszystkich ciekawych kierunkach położonych w granicach pięciogodzinnego promienia, a potem będziemy myśleć o dalszych trasach - dodaje Jeyhun Efendi. 

Nieoficjalnie przedstawiciele linii przyznają, że bardzo wielu pasażerów korzystających z połączenia Warszawa-Dubaj wykonywanego przez Emirates pochodzi z Polski południowej i południowo-wschodniej. Obydwaj przewoźnicy mają tego samego właściciela i prezesa i ściśle współpracują. 

Europę Środkowo-Wschodnią z Dubajem od października połączy Wizz Air. Przewoźnik poleci na lotnisko Al Maktoum, położone dalej od centrum miasta, ale w pobliżu strefy wolnego handlu Jebel Ali, z Budapesztu, Bukaresztu, Sofii i Kijowa-Żulian. Flydubai lata na główne dubajskie lotnisko i również oferuje loty z Bukaresztu, a także z Belgradu i Skopje. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_19ad9 2013-05-14 11:43   
gosc_19ad9 - Profil gosc_19ad9
szydelm; większości tymi co wypisują tu jedno i to samo są osoby z twojego województwa, które chcą zabłysnąć marną prowokacją i usiłują na siłę kompromitować innych więc z tymi kompleksiarzami ze wschodu i małopolski się nie wstrzeliłeś. To samo można powiedzieć o kompleksiarzach z mazowieckiego. Pozdrawiam
krzysiekl 2013-05-14 09:35   
krzysiekl - Profil krzysiekl
z ciekawostek z Bukaresztu do Dubaju lata więc: FlyDubaj, Tarom, będzie W6 no i mają też Qatar do Dohy.
krzysiekl 2013-05-14 09:27   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@tomcat_bzg
Bardziej na wschód może nie ale do Kijowa jest dalej niż do Bukaresztu (ok 60mil). Pewnie dlatego ktoś tak napisał...
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama