×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 9,6% spadek w kwietniuW kwietniu w porcie lotniczym Wrocław odprawionych zostało ponad 156 tys. pasażerów. Stanowi to 9,6% spadek w porównaniu do kwietnia 2012 roku.Miniony miesiąc potwierdził tendencje obserwowane przez cały ostatni kwartał - przy stabilnym zainteresowaniu ofertą przewoźników niskokosztowych, we Wrocławiu najbardziej dynamicznie rozwijał się ruch dedykowany podróżnym o profilu biznesowym. Równocześnie krajowi przewoźnicy - PLL LOT i Eurolot - nadal nie potrafili wykorzystać potencjału, który w kwietniu ubiegłego roku pobudził OLT Express na trasach krajowych.

W kwietniu 2013 roku, w porównaniu do roku ubiegłego, w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych we Wrocławiu zanotowano wzrost o 14,3%. 

- To najlepszy wynik dla tego segmentu rynku w całym 2013 roku. Dla porównania w styczniu wzrost wynosił 7%, w lutym 13%, a marcu 8% - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w porcie lotniczym Wrocław. 

Na oferowanych przez linie SAS, PLL LOT i Lufthansa trasach do Kopenhagi, Frankfurtu, Monachium i Dusseldorfu w kwietniu 2013 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 24 tysiące pasażerów. 

- Z tych połączeń korzysta stała grupa pasażerów, dla których liczy się czas i wygoda - mówi Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław. - Począwszy od pierwszego porannego lotu do Kopenhagi o godzinie 6:20 średnio co godzinę można wylecieć z Wrocławia do jednego z portów przesiadkowych, skąd łatwo udać się w dalszą podróż i wrócić do Wrocławia jeszcze tego samego dnia.
 
W kwietniu zanotowano ponad 2% wzrost liczby pasażerów korzystających z oferty przewoźników niskokosztowych, o czym w dużej mierze zdecydowała szeroka oferta połączeń - aż 27 kierunków, w tym 9 do krajów południowoeuropejskich. Z połączeń na Kretę, Maltę, do Rzymu, Wenecji, Bolonii, Mediolanu, Barcelony, Malagi i Alicante skorzystało 22 368 pasażerów. 

- Malta z 30% wzrostem i Kreta z 10% wzrostem ruchu to najlepszy przykład na to, że taki sposób podróżowania staje się coraz popularniejszy wśród Dolnoślązaków. Oba kierunki zostały wprowadzone w ubiegłym sezonie letnim wraz z uruchomieniem we Wrocławiu bazy Ryanaira - wyjaśnia Jarosław Sztucki.
 
- Mimo że w kluczowych sektorach ruchu widać wzrosty, to całościowe wyniki polskich lotnisk będą zależały w najbliższych miesiącach w dużej mierze od tego, czy przewoźnicy tacy, jak Eurolot czy PLL LOT przejmą ogromną grupę pasażerów, których skutecznie pozyskało w ubiegłym roku OLT Express. W naszym przypadku to potencjał około 20-30 tysięcy podróżnych miesięcznie, który czeka na zagospodarowanie - mówi Dariusz Kuś.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie