×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 7% spadek w kwietniuW kwietniu w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 230 338 pasażerów. Stanowi to 7% spadek w porównaniu do kwietnia 2012 roku.Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło 799 983 podróżnych - to o 5% więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

- Od początku roku gdańskie lotnisko, jako jedno z niewielu w Polsce, odnotowywało wzrosty liczby obsługiwanych pasażerów. Oczywistym było, że zeszłoroczny okres funkcjonowania linii OLT w miesiącach kwiecień-lipiec musi odbić się spadkiem dynamiki w tych samych miesiącach bieżącego roku. Ten, tak zwany efekt bazy był nie do uniknięcia. W kwietniu 2012 roku same linie OLT na połączeniach krajowych przewiozły ponad 35 000 pasażerów. Kwietniowy spadek w wysokości 7% oznacza, że udało nam się zachować ponad połowę wolumenu pasażerów dodanego w zeszłym roku przez OLT. Po odjęciu „efektu OLT” utrzymujemy bardzo dobrą dynamikę ruchu pasażerskiego, którą obserwujemy od początku roku i nasz ambitny cel na ten rok – czyli utrzymanie wzrostu ruchu pasażerskiego w ujęciu całorocznym. Chociaż to zadanie trudne, to dalej pozostaje aktualne – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Anna Żuchlińskagość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie