×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolej do Goleniowa już w czerwcuLotnisko w szczecińskim Goleniowie już niebawem zyska połączenie kolejowe ze Szczecinem i Kołobrzegiem. Infrastruktura jest już prawie gotowa, a 100 metrów od terminala zakończono budowę przystanku kolejowego. Za kilka dni próbny przejazd pierwszego pociągu.

Szczecin będzie czwartym po Warszawie, Krakowie i Lublinie lotniskiem z połączeniem kolejowym. Regularne połączenie kolejowe ze Szczecina na lotnisko w Goleniowie zacznie działać w czerwcu br. Do Goleniowa jeździć będzie sześć pociągów dziennie: cztery relacji Szczecin - Kołobrzeg oraz dwa na trasie Szczecin - lotnisko. Rozkład jazdy ma być zatwierdzony jeszcze w maju. Przyjazdy pociągów mają być dopasowane do rozkładu lotów.Bilet z lotniska do Szczecina będzie kosztował około 12 zł. Władze lotniska obiecują, że niedalekiej przyszłości w terminalu stanie automat do zakupu biletów.

Inwestycja jest elementem modernizacji linii kolejowej 402 Goleniów - Kołobrzeg. W pobliżu stacji Mosty zbudowano trzy rozjazdy, by umożliwić dojazd na lotnisko od strony Szczecina i Kołobrzegu. 

Koszt modernizacji linii między Szczecinem i Kołobrzegiem to 55 mln zł. Budowa łącznika na lotnisko kosztowała ponad 16 mln zł.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie