×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Japan Airlines: 787 do Helsinek od lipca
Japan Airlines (JAL) zainaugurują rejsy z Tokio do Helsinek 1 lipca. Pierwszy lot na tej trasie miał odbyć się 26 marca tego roku. Powodem opóźnienia było uziemienie Boeingów 787 Dreamliner, które będą obsługiwać nowe połączenie.

Nowe rejsy, to wynik rozszerzenia współpracy z Finnairem. Początkowo loty miały odbywać się cztery razy w tygodniu: we wtorki, środy, piątki i niedziele. Jednak według najnowszej informacji prasowej wynika, że JAL zamierza latać do stolicy Finlandii codziennie.

Rejs JL 413 ma startować z Tokio-Narita o 10:30, na lotnisku w Helsinkach samolot wylądować ma o 14:55. Rejs powrotny JL 414 będzie odbywać się o godzinie 17:25, na lotnisku w Tokio spodziewany jest o 9:05 następnego dnia.

- Będziemy chcieli bardzo gorąco powitać w Finlandii naszego partnera z oneworld, jakim są linie Japan Airlines. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że możemy nadal rozszerzać naszą dobrze funkcjonującą współpracę, przez co jeszcze bardziej wzmacniamy swoją pozycję w Azji - powiedział Mika Vehviläinen, prezes Finnair.

Obecnie pomiędzy Japan Airlines i Finnairem obowiązuje umowa code-share dzięki której cztery krajowe loty obsługiwane przez JAL (Haneda, Fukuoka, Sapporo i Okinawa) posiadają numer lotów linii Finnair. Natomiast numery lotów linii JAL posiadają wszystkie połączenia Finnaira pomiędzy Helsinkami i Japonią (Tokio, Osaka i Nagoja) oraz 11 połączeń fińskiego przewoźnika na trasach europejskich.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie