Wizz: Inauguracja Warszawa - Kutaisi

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
29 kwietnia 2013 12:25
11 komentarzy
Reklama

Linie lotnicze Wizz Air zainaugurowały loty z warszawskiego Lotniska im. Fryderyka Chopina do gruzińskiego Kutaisi. Pierwsze połączenie odbyło się w niedzielę (28.04).Kutaisi jest pierwszą trasą linii Wizz Air łączącą Polskę z Gruzją. Kolejnym po Warszawie miastem, z którego węgierski przewoźnik otworzy połączenie do Kutaisi, będą Katowice. Pierwszy lot z Katowic do Gruzji zaplanowany jest na 18 maja.

Uroczysty lot numer W6 1575 z Warszawy do Kutaisi miał miejsce w niedzielę 28 kwietnia. Airbus A320 z ponad 150 pasażerami na pokładzie wystartował do Gruzji o godzinie 06:05.Przed wejściem na pokład pasażerowie otrzymali gruziński poczęstunek. Popularnością cieszyła się także książka "Gaumardżos" autorstwa Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera, której podpisane egzemplarze powędrowały w ręce pasażerów.

Lot z Warszawy do Kutaisi trwał 2 godziny i 50 minut. Na lotnisku w Kutaisi odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przez Daniela de Carvalho, dyrektora komunikacji linii Wizz Air oraz Kate Aleksidze, dyrektorkę LLC United Airports Georgia.Po wylądowaniu każdy pasażer otrzymał gruzińskie wino, broszury dotyczące kraju oraz słodką przekąskę serwowaną przez dzieci ubrane w ludowe gruzińskie stroje.- Nie ukrywam swojej radości z otwarcia nowego połączenia linii Wizz Air. Polska jest dla nas bardzo ważnym partnerem. Od kilku lat odnotowujemy olbrzymi wzrost zainteresowania Gruzją przez Polaków. Wierzymy, że współpraca pomiędzy Polską a Gruzją będzie stale się rozwijać – mówi Kate Aleksidze, dyrektorka LLC United Airports Georgia.- Wizz Air obecnie osiągnął nowy kamień milowy dla polskiego lotnictwa i turystyki. Poprzez loty z Polski do Gruzji możemy przyspieszyć nasz ruch "Go East". Gruzja ma olbrzymi potencjał. Poprzez ofertę nadmorskich kurortów, możliwość jazdy na nartach, niezapomniane krajobrazy, starożytne tradycje i przepyszne jedzenie Gruzja ma szansę stać się bardzo cenionym obiektem turystycznym - mówi Daniel de Carvalho, dyrektor komunikacji linii Wizz Air.Loty Warszawa-Kutaisi będą obsługiwane dwa razy w tygodniu - w środy i niedziele. Wyloty z Warszawy zaplanowano na 6:05. Z powrotem w stolicy Polski pasażerowie wylądują o 12:55.

Kutaisi to drugie największe miasto Gruzji. W przeszłości było stolicą Królestwa Gruzji. Obecnie położona w centrum miasta pochodząca z XI wieku katedra Bagrati, a także znajdujący się poza Kutaisi klasztor Gelati są zabytkami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Anna Robaczyńska, Dominik Sipiński
fot. Anna Robaczyńska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_d7715 2013-05-04 19:01   
gosc_d7715 - Profil gosc_d7715
Obok tematu LLC czy BA? - kalkulator cen
zobacz link
gosc_251d0 2013-05-03 05:03   
gosc_251d0 - Profil gosc_251d0
Kierunek jest świetny. My jedziemy w czerwcu ekipą 8 osób. Kaukaz piekny, Gruzja niesamowita. Jak ceny będą okay, to częściej będzie się jeździć.
gosc_78230 2013-04-30 16:06   
gosc_78230 - Profil gosc_78230
Wiadomo ze wiecej ludzi wylatuje do Gruzji więc co się dziwić iż na przylocie bylo malo skoro to nowe polaczenie?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama