×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolej do Jasionki w 2017 r.Rzeszowskie lotnisko w ciągu czterech lat może zyskać połączenie kolejowe z miastem. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na studium wykonalności projektu. 

Województwo planuje, żeby linia powstała do 2017 r. Na razie nie wiadomo jednak, czy inwestycja będzie miała sens - to ma rozstrzygnąć studium wykonalności. W przypadku podjęcia decyzji o realizacji projektu, województwo będzie ubiegać się o unijne dofinansowanie. 

By połączyć lotnisko w Jasionce z istniejącą linią kolejową trzeba zbudować 5 kilometrów torów oraz stację końcową przy porcie lotniczym. Nie wiadomo, jaki może być koszt tej inwestycji, ale budowa odcinka linii kolejowej podobnej długości w Modlinie miała kosztować 180-250 mln zł. Z uwagi na opieszałość władz województwa mazowieckiego podwarszawski port nie zyska jednak na razie połączenia kolejowego.

Obecnie bezpośrednie połączenie kolejowe z centrami miast mają warszawskie lotnisko Chopina, krakowskie Balice oraz Lublin. Na ukończeniu jest linia kolejowa do lotniska w Szczecinie. W ciągu najbliższych lat taką inwestycję planuje Gdańsk, przymierzają się do tego Katowice. 

Dominik Sipińskigość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie