×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 777 w maju w LocieLOT leasinguje kolejny samolot, by zastąpić Boeingi 787 Dreamliner. W maju we flocie polskiego przewoźnika pojawi się Boeing 777-200 należący do EuroAtlantic Airways. To już trzecia leasingowana przez LOT maszyna. 

Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika Boeing 777-200 będzie wykorzystywany przez cały maj na trasie z Warszawy do Toronto. Informację o leasingu tej maszyny potwierdził w rozmowie z Pasazer.com Tomasz Balcerzak, członek zarządu LOT-u ds. operacyjnych.

Samolot zostanie wynajęty w modelu wet-lease (ACMI), czyli razem z załogą EuroAtlantic Airways. Boeing 777-200 należący do portugalskich linii EuroAtlantic Airways ma znaki rejestracyjne CS-TFM. To 15-letnia maszyna, która została dostarczona w 1998 r. do Singapore Airlines. Na pokładzie są 323 miejsca - 30 w klasie biznes oraz 293 w klasie ekonomicznej. To o 76 więcej niż w używanych obecnie Boeingach 767-300ER. 

LOT już wcześniej podpisał umowy leasingu dwóch innych samolotów szerokokadłubowych: Boeinga 767-300ER również od linii EuroAtlantic Airways oraz Airbusa A330-200 od Hi Fly. Przewoźnik korzysta nadal z trzech własnych Boeingów 767-300ER. 

Jak podkreśla w rozmowie z Pasazer.com Tomasz Balcerzak, LOT ma nadzieję, że od początku czerwca na siatkę połączeń wrócą dwa dostarczone już Boeingi 787 Dreamliner. Pozwoli to na zakończeniu leasingów i obsługę wszystkich tras własnymi samolotami. 

Dominik Sipiński
fot. InSapphoWeTrust (Flickr.com/Creative Commons)gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie