Modlin ma plan - loty od 1 lipca

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 kwietnia 2013 09:54
10 komentarzy
Reklama

Prezes portu lotniczego w Modlinie zapewnia - 1 lipca powrócą regularne loty. To termin maksymalny, bo Piotr Okienczyc liczy na uchylenie zakazu użytkowania betonowych fragmentów pasa jeszcze przed końcem czerwca.

W ubiegłym tygodniu lotnisko ogłosiło zmodyfikowany harmonogram prac przy naprawie drogi startowej. Według niego generalny wykonawca, firma Erbud S.A., zakończy prace do 18 czerwca. Wcześniej, bo już od 3 do 7 czerwca, odbędą się obloty systemu ILS. Dzięki temu to urządzenie, wspomagające lądowanie w złych warunkach pogodowych, będzie operacyjnie działać już w sierpniu.

Na razie ILS będzie działał jedynie w najniższej, pierwszej kategorii. Uruchomienie drugiej kategorii, która umożliwia lądowania w jeszcze gorszych warunkach, nastąpi dopiero w przyszłym roku. O tym, że system jest niezbędny przekonaliśmy się ubiegłej jesieni. Z uwagi na położenie w zlewisku Narwi i Wisły w Modlinie często występują mgły, które powodowały liczne przekierowania i odwołania.

Za naprawę drogi startowej płaci firma Erbud S.A. Jak mówi Okienczyc, na razie lotnisko skierowało do niej wezwanie do zapłaty 10,5 mln zł, ale kolejne są już przygotowywane.

Lotnisko w Modlinie zostało zamknięte w grudniu ubiegłego roku po tym, jak na dwóch 500-metrowych betonowych fragmentach pasa startowego odkryto niebezpieczne złuszczenia. Asfaltowa część pasa o długości 1,5 km jest zbyt krótka, by przyjmować samoloty Airbus A320 lub Boeing 737-800, jednak w Modlinie nadal lądowały mniejsze maszyny. Dwaj przewoźnicy korzystający z portu lotniczego, Ryanair i Wizz Air, przenieśli się na lotnisko Chopina.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_42f9d 2013-04-29 23:19   
gosc_42f9d - Profil gosc_42f9d
Pan prezes portu lotniczego WMI żyje w swoim świecie.. niestety Panie prezesie, rzeczywistość jest brutalna a Pan bredzi.
szydelm 2013-04-24 21:21   
szydelm - Profil szydelm
@gosc_89c5c jeżeli to prawda :> To dzięki za odpowiedź. ;)
humbak 2013-04-24 21:15   
humbak - Profil humbak
Buhahahahahah
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama