×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdzie najwięcej pasażerów tanich linii?Filipiny to najbardziej zdominowany przez przewoźników niskokosztowych kraj na świecie. Jak wynika z danych zebranych przez Amadeusa, a opublikowanych przez "The Economist", w 2012 r. w tym azjatyckim państwie aż 65 proc. podróżnych korzystało z tanich linii. 

Zwycięstwo Filipin w tym rankingu to przede wszystkim zasługa dynamicznie rozwijającej się linii Cebu Pacific, która w 2012 r. przewiozła 46 proc. wszystkich pasażerów w tym kraju. 

Pod względem liczby pasażerów najwięcej osób korzysta z przewoźników niskokosztowych w Stanach Zjednoczonych - 512 mln osób w 2012 r. 

Chiny należą do najmniej spenetrowanych przez tanich przewoźników rynków. Takie linie mają tam jedynie 1 proc. udziału w rynku. Jak podkreśla "The Economist", wynika to z rządowej ochrony trzech największych przewoźników - Air China, China Southern oraz China Eastern. Niewiele lepiej jest w Japonii i Rosji, gdzie low-costy przewożą odpowiednio 4 i 5 proc. podróżnych. 

Kraje, w których przewoźnicy niskokosztowi mają ponad 50 proc. udziału w rynku znajdują się albo w Azji Południowo-Wschodniej (Filipiny, Tajlandia, Malezja) albo w Europie. Na naszym kontynencie tanie linie przeważają w Wielkiej Brytanii (93 mln podróżnych w 2012 r.), Hiszpanii (81 mln), na Litwie oraz Węgrzech. 

Polska znalazła się w kategorii krajów, gdzie przewoźnicy niskokosztowi mają udział od 40 do 49 proc. Ruch ten prawie w całości generują Ryanair oraz Wizz Air, razem przewożący ponad 40 proc. pasażerów w Polsce. 

Podobną jak Polska strukturę rynku lotniczego mają m.in. Niemcy, Norwegia, Włochy, Meksyk, Brazylia, Rumunia, Portugalia, Irlandia, Indie oraz Australia. 

Dominik Sipińskigość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie