×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pas w Modlinie z opóźnieniem


Naprawa drogi startowej w Modlinie potrwa dłużej niż planowano. Nie do końca maja, lecz do 18 czerwca wykonawca zakończy prace. 

Według komunikatu prasowego lotniska opóźnienie wynika z długo utrzymujących się ujemnych temperatur, które uniemożliwiały prowadzenie robót. Generalny wykonawca, firma Erbud S.A., postara się zniwelować opóźnienie, ale może to być trudne. Zarząd lotniska zaakceptował nowy harmonogram, gdyż, jak czytamy w oświadczeniu, zależy mu na wysokiej jakości robót. Obecnie zakończyło się już frezowanie nawierzchni na progu pasa 26, a do czwartku (18.04) to samo nastąpi na progu pasa 08. Erbud wykonał też próbny odcinek nawierzchni oraz uruchomił węzeł betoniarski.

Aktualny harmonogram przewiduje w dniach 17-24.04.2013 r. prace związane z odtworzeniem warstwy poślizgowej (warstwa łącząca podbudowę z nawierzchnią ścieralną). Jednocześnie układana będzie betonowa warstwa ścieralna na progu 26, a następnie na progu 08. Zakończenie tego etapu planowane jest na dzień 18.05.2013 r.

Podwykonawcą firmy ERBUD SA, odpowiedzialnym za wykonanie warstwy betonowej, jest firma Bilfinger Infrastructures SA.Po wykonaniu wierzchniej warstwy obu progów w technologii betonowej nastąpi montaż oświetlenia, wykonanie szczelin dylatacyjnych oraz naniesienie oznakowania poziomego.

Bieżące ekspertyzy wykonywanych prac prowadzone będą przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.

Dominik Sipiński
fot. Lotnisko Warszawa/Modlingość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie