×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas: Koniec Sydney - Frankfurt
Dziś (15.04) o godzinie 7:05 po raz ostatni na lotnisku we Frankfurcie wylądował samolot linii Qantas (VH-OJC). W rejs powrotny maszyna australijskiego przewoźnika uda się późnym wieczorem. Skasowanie rejsów z Sydney do Frankfurtu to efekt nowego sojuszu pomiędzy Qantasem i Emirates.

Rejsy QF5/6 na trasie z Sydney do Frankfurtu z międzylądowaniem w Singapurze wystartowały w 1960 roku. W ostatnich latach były obsługiwane codziennie Boeingiem 747-400.

Jest to również koniec pewnej ery, ponieważ po raz pierwszy od 61 lat kontynentalna Europa nie będzie miała bezpośredniego połączenia z Australią. Qantas obsługuje obecnie połączenie na Wyspy Brytyjskie.W marcu tego roku zakończyło się tworzenie hubu dla Qantas w Dubaju. Pierwszy zaplanowany w ramach nowego sojuszu lot odbył się 31 marca na trasie z Sydney do Londynu przez Dubaj. Warto dodać, że pod koniec marca wygasła umowa z linią British Airways przez co wszystkie loty z Melbourne i Sydney do Londynu będą miały międzylądowanie w Dubaju, a nie jak wcześniej to miało miejsce w Singapurze.

Obecnie Qantas oferuje po dwa rejsy dziennie z Melbourne i Sydney do Londynu, natomiast Emirates na trasie Dubaj - Londyn (LHR) oferuję pięć rejsów w ciągu dnia.

Londyn Heathrow to obecnie jedyne europejskie lotnisko na jakie lata australijski przewoźnik. Jednak prezes Qantasa nie wyklucza powrotu do kontynentalnej Europy, a konkretniej na nowe lotnisko w Berlinie. Rejsy miałby być obsługiwane Boeingami 787-9. Mimo anulowania zamówienia 35 B787-9, prezes Qantasa nie wyklucza wykorzystania części z 20 praw zakupu i 50 opcji jakie przewoźnik posiada na większy model Dreamlinera. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta pod koniec tego roku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie