Lotnisko Chopina: Prezenty dla dzieci

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
31 maja 2013 23:48
4 komentarze
Reklama

Lotnisko Chopina przygotowało wyjątkową niespodziankę dla najmłodszych pasażerów. W Internecie opublikowane zostało słuchowisko pt. "Akcja Elefant, czyli - gdzie są nuty?", które w bajkowej formie opowiada o pracy lotniska i jego personelu. 1 czerwca, w Dniu Dziecka, słuchowisko rozdawane będzie również na płytach CD.

Akcja słuchowiska rozpoczyna się w chwili, gdy w terminalu trwają przygotowania do uroczystego powitania milionowego pasażera na lotnisku Chopina. Z tej okazji sam Fryderyk Chopin ma zaprezentować specjalnie skomponowany na tę okoliczność utwór. W tym samym czasie do Warszawy zbliża się samolot z małą słonicą na pokładzie, która ma zamieszkać w warszawskim ZOO. W wyniku zbiegu okoliczności Chopin gubi nuty swojego utworu, ale dzięki zaangażowaniu psa Cezara, sokoła Bystrzaka i Dyżurnego Portu wszystko dobrze się kończy.

- Bajka w zabawny i przystępny dla dzieci sposób opowiada jak działa lotnisko - wyjaśnia Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations warszawskiego portu. - Pokazujemy, że praca na lotnisku jest fascynująca i nigdy nie można się w niej nudzić. A przy okazji wyjaśniamy w jaki sposób dbamy o bezpieczeństwo pasażerów i porządek - dodaje.Do słuchowiska dołączona jest książeczka z ciekawostkami o lotnisku Chopina, a także rysunkami do kolorowania, naklejkami i kilkoma prostymi łamigłówkami. W książeczce zamieszczone są również figurki bohaterów słuchowiska, które można wyciąć i odegrać nimi własną wersję bajki o Chopinie i słonicy Fryderyce.

- Jestem pewien, że dzieciom spodoba się nasz prezent. Testowaliśmy go na naszych własnych dzieciach i wszystkie były zachwycone - uśmiecha się Radosław Żuk.

Słuchowisko bezpłatnie można pobrać z profilu lotniska w portalu Soudcloud.com. 1 czerwca, w godzinach 10-12, płyty z bajką i książeczką będą rozdawane dzieciom odlatującym z Warszawy (prezenty rozdawać będzie osobiście nasza maskotka, słonica Fryderyka). Później słuchowisko trafi także do publicznych przedszkoli zlokalizowanych na terenie obszaru ograniczonego użytkowania wokół lotniska Chopina.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_ef2dc 2013-06-04 17:45   
gosc_ef2dc - Profil gosc_ef2dc
co głupiutki pomysł:(
gosc_e283f 2013-06-03 11:17   
gosc_e283f - Profil gosc_e283f
Panie Przemysławie Rzeczniku, proszę się tak nie unosić. Faktem jest, że ta wasza słonica wszystkim już wychodzi uszami.
pprzybyl 2013-06-01 13:23   
pprzybyl - Profil pprzybyl
To wybierz się do Biedronki mądralo i nie zawracaj głowy na forum lotniczym...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama