×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Vueling zaakceptował ofertę IAG
Dziś (10.04) akcjonariusze Vuelinga, na prośbę zarządu przewoźnika, zaakceptowali ulepszoną ofertę przejęcia przez International Airlines Group (IAG). Tym razem koncern zwiększył swoją ofertę z 7 do 9,25 euro za jedną akcję hiszpańskiego przewoźnika.

Jednak o tym czy transakcja dojdzie do skutku zadecyduje Komisja Europejska. W skład IAG wchodzi także hiszpańska Iberia, przez co koncern może mieć problem z przejęciem Vuelinga, ponieważ doprowadzi to do monopolizacji hiszpańskiego rynku przelotów.

Jest to druga oferta IAG. W listopadzie 2012 po raz pierwszy koncern próbował przejąć resztę udziałów w Vuelingu, jednak nie zgodzili się na to akcjonariusze Vuelinga i odrzucili niską ofertę IAG.Warto dodać, że IAG jest już właścicielem niecałych 46% udziałów w linii z bazą w Barcelonie. Zakup Vuelinga ma pomóc w restrukturyzacji europejskich siatki połączeń Iberii, która przynosi największe straty.

Vueling oferuje obecnie połączenia do 105 krajowych i europejskich miast. Obecna flota przewoźnika składa się z 64 samolotów: 60 Airbusów A320 oraz czterech maszyn A319.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie