×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: W marcu bez zmian
W marcu w porcie lotniczym Wrocław odprawionych zostało 121 915 pasażerów. To zaledwie 0,2% więcej niż w marcu 2012 roku.

 - Poziom operacji zrealizowanych w poszczególnych sektorach okazał się nieco wyższy niż w marcu 2012 roku, co zaowocowało w ostatnim miesiącu wzrostem na poziomie 0,2% - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Ruch lotniczy rozwija się we Wrocławiu stabilnie. Statystyki ostatniego kwartału potwierdzają równomierny wzrost w segmencie połączeń niskokosztowych i, dla równowagi, tych kierowanych do biznesu.Największy wzrost został zanotowany w sektorze sieciowych połączeń międzynarodowych - z oferty linii lotniczych LOT, Lufthansa oraz SAS skorzystało w ubiegłym miesiącu ponad 23 tys. pasażerów. 
 
- Średni wzrost dla tego sektora waha się w granicach 10%. Z połączeń korzysta stała grupa pasażerów, dla których liczy się komfort podróży i dogodne godziny wylotów, które gwarantują optymalizację czasu i ułatwiony dostęp do światowych metropolii - mówi Jarosław Sztucki.

W sektorze ruchu niskokosztowego zanotowany został 4,5% wzrost w porównaniu do marca ubiegłego roku. Pod koniec marca wystartowały pierwsze rejsy obsługiwane przez Ryanair na południe Europy.
 
 - Przewoźnik, jeszcze przed uruchomieniem letniej siatki lotów, zrealizował pojedyncze operacje na trasach Wrocław - Malaga, Alicante, Barcelona i Wenecja. Mimo że sezon wakacyjny dopiero przed nami, w przypadku tych operacji udało się uzyskać bardzo wysoki, bo ok. 80% poziom wypełnienia samolotów. To bardzo dobra prognoza na kolejne miesiące - mówi Jarosław Sztucki.

Od początku roku z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 341 tys. podróżnych. Stanowi to 0,7% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w 2012 roku.

Anna Żuchlińskagość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie