LOT wyleasinguje kolejną maszynę

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 kwietnia 2013 13:59
46 komentarzy
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę z firmą Euroatlantic dotyczącą leasingu samolotu Boeing 767, który będzie wykonywał część rejsów dalekodystansowych polskiego przewoźnika. To drugi samolot po Airbusie 330, który LOT tymczasowo wyleasingował do obsługi tras transatlantyckich.

Decyzja ta pozwoli zapewnić płynność operacji na najważniejszych trasach za ocean, w momencie gdy Dreamlinery nie powróciły jeszcze do latania we flocie przewoźnika.

Boeing 767-383 o numerach rejestracyjnych CS-TLO ma 24 lata. Ma 16 miejsc w klasie biznes oraz 234 w klasie ekonomicznej. Wynajem samolotu odbędzie się na zasadzie "wet lease", a na pokładzie będą obecni także członkowie personelu pokładowego LOT-u. Standard obsługi oraz serwis pokładowy będą identyczne jak na pokładach samolotów należących do polskiego przewoźnika.Zgodnie z planem samolot wykona swój pierwszy rejs do Toronto 1 maja br. Ostatni lot samolot wykona pod koniec maja. Pasażerowie będą podróżować na pokładzie wyleasingowanego Boeinga 767 na trasach do Nowego Jorku i Toronto.

fot. Gilles Brion, Euroatlantic

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2013-04-19 19:34   
usuniety - Profil usuniety
Coś chyba nie sprawdza się Wasza wiadomość. Sprawdzam codziennie i ciągle Euroatlantic nie pojawia się w systemie rezerwacyjnym do Toronto 1 maja.
forplay 2013-04-16 17:34   
forplay - Profil forplay
tomic: widac ze nie jesteś na bieżąco - stary saab lata już również do KTW. Wiadomo że dotacjami nie dogodzisz wszystkim, ale to co robi LOT z pieniędzmi podatników, pachnie prokuraturą. Skrajna niegospodarność, ignorowanie portów regionalnych, Ignorowanie klientów którym sprzedano bilety na lot dreamlinerem. Sporo tego. Wypomniałem to ponieważ to Ty masz pretensje do władz że dotują W!ZZ i RYR, a dotacje jakie oni dostają i co w zamian dają, jest o wiele bardziej wymierne dla gospodarki niż to co wpakowaliśmy w LOT. Policz sobie ile realnie kosztuje nas przelot LOTem a innymi liniami - z uwzględnieniem paru złotych które LOT otrzymał w ramach dotacji, i ile lat za taką samą dotacje latałby W!ZZ i RYR.
tomic 2013-04-16 15:48   
tomic - Profil tomic
forplay: Podatki sypiemy z grubsza do jednego worka, co nie znaczy, że każdy dostanie z niego tyle samo i w ten sam sposób z powrotem. Tak się nie da. Można podać tysiąc przykładów wydatków państwa, na które idą twoje podatki, a z których nigdy nie skorzystasz. Ze wszystkich jesteś rozgoryczony i szukasz teorii spiskowych? Miliony Polaków nie lata w ogóle, co oni mają powiedzieć? Co nie znaczy, że dotacje są złe dla funkcjonowania państwa rozumianego jako całość a nie przez pryzmat własnej miejscowości. Tak na marginesie, to twój przykład ze starym Saabem jest nieco naciągany bo akurat flotę to LOT ma nowiutką, a stary Saab lata zdaje się tylko do Bydgoszczy. Akurat Bydgoszcz to ciekawy przykład, bo gdyby nie LOT to Bydgoszcz byłaby praktycznie odcięta od świata. Wyobraż sobie funkcjonowanie bydgoskich przedsiębiorstw i instytucji bez LOTu. Ich pracownicy potrzebowaliby całego dnia, by się dostać do jakiegokolwiek miejsca za granicą. Tak się nie da wydajnie funkcjonować. Gosc_610ea: A LOT według ciebie kogo wozi? Pasożytów? Również dzięki pasażerom LOTu wielu z nas ma pracę, ale tego tak łatwo nie widać, bo nie jest to bezpośredni wpływ związany np. z obsługą pijanych Anglików-"turystów", ale pośredni poprzez rozwój i wzrost efektywności przedsiębiorstw i instytucji, które z LOTu korzystają. gosc_7aa83: To oczywiste, że Polacy nie zaczęli częściej latać dzięki LOTowi - nie ma to jednak nic do czynienia z dotacjami dla LOTu, Wizzaira czy Ryanaira, o których dyskutujemy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama