×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Porter zamówi do 30 maszyn CSeries
Linia Porter Airlines poinformowała, że podpisała wiążącą umowę w sprawie zakupu 12 samolotów CSeries CS100 wraz z opcjami na kolejnych 18 maszyn tego typu, które mają zostać wykorzystane w latach 2018-2021.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 1,5 mld dolarów amerykańskich przy obecnych cenach katalogowych, a po wykorzystaniu opcji może przekroczyć 2,5 mld dolarów. Jest to już 18. klient nowego programu Bombardiera.Porter Airlines rozpoczęły działalność na lotnisku Billy Bishop Toronto City Airport w październiku 2006 roku operując dwoma samolotami Q400 do dwóch destynacji. Obecnie linia obsługuje loty do 19 miast w Kanadzie i USA. Kanadyjski przewoźnik obecnie użytkuje 26 samolotów Bombardier Q400 w tym osiem Q400 NextGen.

Pierwszy Bombardier CSeries zostanie dostarczony w drugim kwartale 2014 roku do linii Swiss. Grupa Lufthansy jest pierwszym klientem (tzw. launch customer) najnowszego programu kanadyjskiego producenta.

Do tej pory Bombardierowi udało się zgromadzić zamówienia i zobowiązania na ponad 400 maszyn CSeries CS100 oraz CS300. Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do naszego albumu "Mock-up kabiny Bombardiera CSeries" na portalu Facebook, który jest dostępny dla wszystkich.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Mediagość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie