Emirates: Z Mediolanu do Nowego Jorku

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
08 kwietnia 2013 12:27
14 komentarzy
Reklama

Emirates powraca do obsługi lotów transatlantyckich z Europy do Ameryki Północnej. Rejsy na trasie Mediolan (MXP) - Nowy Jork (JFK) wystartują 1 października i będą odbywać się codziennie. O planach Emirates pisaliśmy w artykule "Emirates z Mediolanu do Nowego Jorku".
Warto wspomnieć, że linia Emirates obsługiwała w przeszłości trasę Dubaj - Hamburg - Nowy Jork.Nowa trasa, która będzie uzupełnieniem i przedłużeniem istniejącego połączenia Emirates z Dubaju do Mediolanu , pozwoli liniom Emirates wykorzystać natężenie ruchu pomiędzy Mediolanem i Nowym Jorkiem, oferując pasażerom większy wybór połączeń oraz dogodne przesiadki dzięki dopasowanemu rozkładowi lotów. Dodatkową zachętą dla podróżnych w całej Europie mogą być korzyści wynikające z partnerstwa Emirates z liniami easyJet w ramach programu lojalnościowego, a także – na terenie USA - z JetBlue Airways, oferującymi m.in. przeloty na Zachodnie Wybrzeże.

- Wprowadzenie transatlantyckiego połączenia mieliśmy w planach już od dłuższego czasu. Dokładnie monitorowaliśmy ruch pasażerski na tej trasie, co pozwoliło nam na zidentyfikowanie silnego zapotrzebowania na przeloty pomiędzy Mediolanem a Nowym Jorkiem oraz, co ważniejsze, wyraźnego popytu na nasz produkt - powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.

Połączenie będzie realizowane samolotem Boeing 777-300ER, który zabiera na pokład 360 pasażerów w konfiguracji trzech klas podróży: 8 w pierwszej klasie, 42 w klasie biznes oraz 310 w klasie ekonomicznej.

- Trasa ta jest obecnie niedostatecznie obsługiwana przez przewoźników lotniczych, w czym widzimy idealną szansę dla Emirates, szczególnie wobec faktu posiadania przez nas tak silnej oferty premium. Zamierzamy biznesowo wykorzystać tę okazję oraz dodatkowo stymulować ruch w obu kierunkach - dodał Clark.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_d2704 2013-04-09 14:55   
gosc_d2704 - Profil gosc_d2704
b737: bo obowiązują umowy dwustronne. Myślisz, że całe lotnictwo działa na zasadzie open sky? Gdzieś ty się gosciu uchował, co innego połączenie waw - dxb a co innego pozwolic ladowac tu arabom zeby zabierały klientów LOTu za ocean.
krzysiekl 2013-04-09 12:31   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@mietek
należy liczyć że i tak będzie istniała jakaś konkurencja. przecież tanie linie będą nadal z sobą konkurować, BA z LH , tradycyjni z LCC itd. W sumie najbardziej drażliwym tematem są bezpośrednie loty do USA...ale wielu osobom to nie jest potrzebne...
usuniety 2013-04-09 11:50   
usuniety - Profil usuniety
gosc_34811: to skoro Emiraty i Qatar nie są w strefie Open Sky, to jakim cudem latają do WAW Emirates z DXB i Qatar z DOH? Czyżby dziwnym trafem LOT się zgodził?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama