×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: Z Mediolanu do Nowego Jorku
Emirates powraca do obsługi lotów transatlantyckich z Europy do Ameryki Północnej. Rejsy na trasie Mediolan (MXP) - Nowy Jork (JFK) wystartują 1 października i będą odbywać się codziennie. O planach Emirates pisaliśmy w artykule "Emirates z Mediolanu do Nowego Jorku".
Warto wspomnieć, że linia Emirates obsługiwała w przeszłości trasę Dubaj - Hamburg - Nowy Jork.Nowa trasa, która będzie uzupełnieniem i przedłużeniem istniejącego połączenia Emirates z Dubaju do Mediolanu , pozwoli liniom Emirates wykorzystać natężenie ruchu pomiędzy Mediolanem i Nowym Jorkiem, oferując pasażerom większy wybór połączeń oraz dogodne przesiadki dzięki dopasowanemu rozkładowi lotów. Dodatkową zachętą dla podróżnych w całej Europie mogą być korzyści wynikające z partnerstwa Emirates z liniami easyJet w ramach programu lojalnościowego, a także – na terenie USA - z JetBlue Airways, oferującymi m.in. przeloty na Zachodnie Wybrzeże.

- Wprowadzenie transatlantyckiego połączenia mieliśmy w planach już od dłuższego czasu. Dokładnie monitorowaliśmy ruch pasażerski na tej trasie, co pozwoliło nam na zidentyfikowanie silnego zapotrzebowania na przeloty pomiędzy Mediolanem a Nowym Jorkiem oraz, co ważniejsze, wyraźnego popytu na nasz produkt - powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.

Połączenie będzie realizowane samolotem Boeing 777-300ER, który zabiera na pokład 360 pasażerów w konfiguracji trzech klas podróży: 8 w pierwszej klasie, 42 w klasie biznes oraz 310 w klasie ekonomicznej.

- Trasa ta jest obecnie niedostatecznie obsługiwana przez przewoźników lotniczych, w czym widzimy idealną szansę dla Emirates, szczególnie wobec faktu posiadania przez nas tak silnej oferty premium. Zamierzamy biznesowo wykorzystać tę okazję oraz dodatkowo stymulować ruch w obu kierunkach - dodał Clark.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie