×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar: B787 wrócą w połowie maja?
Qatar Airways szykują się na powrót Boeingów 787 Dreamliner już w połowie maja - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. To kolejna linia, która optymistycznie patrzy na wznowienie lotów tych maszyn już wkrótce.

Niedawno japońska ANA, największy użytkownik Dreamlinerów na świecie, zdecydowała o wysłaniu pilotów na szkolenia odświeżające. Ten przewoźnik planuje ponownie wykorzystywać Boeingi 787 od początku czerwca. 

Qatar Airways planuje wykorzystywać Boeingi 787 Dreamliner na trasach do Londynu-Heathrow (od 15 maja), Monachium (20 maja), Frankfurtu (25 maja) oraz Zurychu (1 czerwca). Daty mogą oczywiście ulec zmianie, jeśli przedłuży się proces certyfikacji nowych baterii w Dreamlinerach oraz ich wymiany.Linie lotnicze z siedzibą w Dosze zamówiły 30 Boeingów 787 Dreamliner. Do czasu uziemienia samolotów i wstrzymania dostaw w połowie stycznia br. przewoźnik odebrał pięć maszyn tego typu. 

Ostatni lot certyfikacyjny nowych akumulatorów oraz systemu elektrycznego Boeingów 787 odbył się w ubiegłym tygodniu na maszynie SP-LRC przeznaczonej dla PLL LOT. Zespoły techniczne amerykańskiego producenta są w gotowości, by jak najszybciej wymienić podzespoły we wszystkich dostarczonych samolotach. LOT ma być jedną z pierwszych linii, które będą mogły wznowić loty Dreamlinerów. 

Teoretycznie polski przewoźnik jest przygotowany na uziemienie Dreamlinerów aż do jesieni. Jednak wyleasingowanie zastępczego Airbusa A330 tylko do czerwca wskazuje na to, że LOT ma nadzieję, że Boeingi 787 będą mogły latać już latem. 

Dominik Sipiński
Fot. Tony Rodgersgość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie