×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: A380 otrzymał pełne barwy BA
Wczoraj (5.04) lakiernię w zakładach Airbusa w Hamburgu opuścił pierwszy A380 dla British Airways. Samolot otrzymał pełne malowanie brytyjskiego przewoźnika.

Maszyny A380 obsługiwać będą od jesieni tego roku połączenia do Los Angeles i Hong Kongu. Wcześniej SuperJumbo będzie można zobaczyć na 50. Paris Air Show, a także na trasach europejskich British Airways.Na pokład A380 zabiorą 469 pasażerów w konfiguracji czterech klas podróży: 14 w klasie pierwszej, 97 w klasie biznes, 55 w klasie ekonomicznej premium oraz 303 w klasie ekonomicznej.Samolot napędzany jest czterema silnikami Rolls Royce Trent 900. Pierwszy z 12 zamówionych samolotów A380 SuperJumbo trafi do brytyjskiego przewoźnika w lipcu tego roku.

Kolejne dwie maszyny tego typu będą dostarczone we wrześniu i listopadzie. British Airways będą 10. linią na świecie i 3. w Europie (po Air France i Lufthansie), we flocie której znajdzie się największy pasażerski samolot świata.BA będzie pierwszym klientem, który odbierze poprawione modele A380, które zawierają m.in. wzmocnioną konstrukcję kadłuba, o 1,5 stopnia zmienioną geometrię skrzydeł, poprawione ich użebrowanie oraz zwiększoną maksymalną masę startową (MTOW) z 569 do 573 ton.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie