Finnair: Testerzy jakości 2013

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
05 kwietnia 2013 13:56
6 komentarzy
Reklama

Linie Finnair oraz Finavia, spółka zarządzająca lotniskiem w Helsinkach, rozpoczęły nową edycję projektu Quality Hunters, który ma za zadanie znaleźć sposoby na poprawienie jakości podróży lotniczych. Tym razem zwrócą się o pomoc do niezwykle aktywnej i pomysłowej społeczności internetowej, która utworzyła się podczas poprzednich edycji projektu Quality Hunters i której zaangażowanie stanowi siłę napędową debaty o możliwościach podnoszenia komfortu podróży lotniczych.

Quality Hunters 2013 to już trzecia edycja nagradzanej inicjatywy Finnaira i firmy Finavia. Jej celem jest włączenie społeczności internetowej do procesu doskonalenia usług (tzw. crowdsourcing). Inicjatywa Rethink Quality z 2010 r. zainspirowała linie Finnair i lotnisko w Helsinkach do poszukiwania nowych sposobów postrzegania kwestii jakości, a w 2011 r. druga edycja projektu Quality Hunters potwierdziła tkwiący w społeczności internetowej potencjał do formułowania innowacyjnych pomysłów na doskonalenie podróży lotniczych.

Akcja wymiany książek, którą rozpoczęto na lotnisku w Helsinkach latem 2012 r., oraz wprowadzenie jesienią tego samego roku posiłków wegetariańskich do menu lotów na długich dystansach to przykłady pomyślnie zrealizowanych pomysłów, opracowanych wspólnie przez społeczność zgromadzoną wokół projektu Quality Hunters, linie Finnair oraz lotnisko w Helsinkach.Poprzednie edycje projektu miały na celu ustalenie, z jakimi pojęciami pasażerowie utożsamiają jakość podróży lotniczych. Edycja Quality Hunters 2013 wprowadza bardziej praktyczne podejście i dąży do zrealizowania wizji pasażerów. Członkowie społeczności internetowej zostaną zaproszeni do podzielenia się swoimi przemyśleniami o tym, co w ich odczuciu sprawia, że podróż staje się wspaniałym doświadczeniem, a także do wskazania tych elementów podróży, które można ulepszyć. Celem inicjatywy jest wyłonienie pomysłów, które będą łatwe w realizacji i zgodne z celami biznesowymi obydwu firm, oraz w wymierny sposób poprawią komfort pasażerów.

- Po sukcesie poprzednich edycji chcemy włączyć projekt Quality Hunters do procesu rozwoju naszych usług. Zapraszając społeczność internetową do współpracy, mamy pewność, że wyłonione pomysły będą wykonalne oraz przyniosą korzyści zarówno klientom, jak i naszej firmie - powiedział Peter Gabrielsson, wiceprezes Finnair ds. obsługi pokładowej.

- Mamy nadzieję, że dzięki zaproszeniu pasażerów do udziału w ulepszaniu naszych produktów uda nam się wskazać te drobne zmiany, które sprawią, że podróżowanie z przesiadką w Helsinkach będzie jeszcze dogodniejsze i przyjemniejsze. To z kolei wzmocni naszą pozycję głównego lotniska w Europie Północnej oferującego loty na długich dystansach – mówi Johanna Metsälä, manager ds. obsługi klientów z lotniska w Helsinkach.

Każdy może zabrać głos w dyskusji, śledząc profil @qualityhunters na Twitterze, zaś na blogu pod adresem qualityhunters.com umieszczane będą komentarze dotyczące pomysłów wysuwanych przez członków społeczności internetowej, relacje z procesu rozwoju produktów, a także wiadomości o postępach w realizacji projektu. Inicjatywę można śledzić także na profilu Facebooku.

Choć większość prac w ramach projektu będzie odbywać się poprzez serwis Twitter, blog i profil na Facebooku, aktywni członkowie społeczności zaangażowani w projekt mogą zostać poproszeni o osobiste konsultacje i przetestowanie usług Finnair i lotniska w Helsinkach.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
camilio 2013-04-07 15:40   
camilio - Profil camilio
Zatem 2 w biznesie i 2 w zwykłej
krzysiekl 2013-04-07 15:17   
krzysiekl - Profil krzysiekl
no bez przesady ekonomiczną też trzeba testować:P
camilio 2013-04-07 14:43   
camilio - Profil camilio
Co nie zmienia faktu, ze forumowicze pasazer.com chętnie wystąpią w roli testerów LOT. Jakoś się dogadamy co do wspólnych świadczeń :) Wstępnie bierzemy po 2 miejsca na każdym rejsie na nasze potrzeby. Oczywiście w biznesie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama