×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA szykuje się do powrotu B787
All Nippon Airways (ANA) planuje szybki powrót Boeingów 787. W systemie rezerwacyjnym przewoźnika już od 1 czerwca Dreamlinery ponownie rozpisane są na obsługę lotów krajowych. Reuters nieoficjalnie dowiedział się że ANA wysłała połowę pilotów na odświeżenie szkolenia na B787 co wskazuje, że przewoźnik chce czekać w gotowości na wznowienie lotów.

ANA planuje wykonać początkowo kilkanaście rejsów po kraju tylko z ładunkiem cargo, aby przekonać opinie publiczną, że B787 są bezpieczne - informuje Reuters.ANA oraz inni przewoźnicy oczekują obecnie na lot w trakcie którego amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) przeprowadzi certyfikację proponowanej poprawki akumulatora. Do tego celu zostanie użyty B787 o rejestracji SP-LRC (N1791B) czyli trzeci LOT-owski Dreamliner.

Obecna flota japońskiego przewoźnika składa się ze 189 samolotów w tym 17 Boeingów 787-8 Dreamliner. Przewoźnik nadal pozostaje największym klientem programu 787. Łącznie ANA zamówiła 66 Dreamlinerów: 36 B787-8 i 30 B787-9.

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgersgość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie