WAW: Konsalnet skontroluje pasażerów

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
03 kwietnia 2013 15:28
38 komentarzy
Reklama

Konsalnet, największa firma ochrony w Polsce, podpisał dziś (3.04) umowę na świadczenie usług kontroli bezpieczeństwa pasażerów, załóg lotniczych i bagaży z warszawskim lotniskiem Chopina. Czynnościami związanymi z kontrolą zajmą się specjalnie wykwalifikowani pracownicy firmy. Tym samym Konsalnet staje się jedną z pierwszych w Polsce firm branży security, która przejmie zadania kontroli od Straży Ochrony Lotniska.

Kontrola bezpieczeństwa, jakiej dokonywać będą pracownicy Konsalnetu w warszawskim porcie lotniczym, polegać będzie przede wszystkim na sprawdzaniu i upewnianiu się, że do przewozu lotniczego nie zostaną dopuszczane przedmioty zabronione i niebezpieczne.

- Bardzo się cieszę, że naszej firmie powierzono kontrolę bezpieczeństwa w największym porcie lotniczym w Polsce. W nowym segmencie rynku ochrony, jakim jest segment ochrony lotnictwa cywilnego zdobyliśmy największy udział. Potwierdza to rolę Konsalnetu jako lidera branży security w Polsce – powiedział Adam Pawłowicz – prezes Konsalnet Holding SA.

- Kontrola bezpieczeństwa pasażerów i bagażu na lotnisku to bardzo odpowiedzialne zadanie. Od zaangażowania i umiejętności osób przeprowadzających taką kontrolę zależy bezpieczeństwo podróżnych i portu lotniczego, a także jego wizerunek. Cieszę się, że możemy przekazać je firmie o dobrej renomie na rynku, która daje gwarancję utrzymania wysokiego standardu w wykonywaniu tego zadania – powiedział Michał Marzec, dyrektor lotniska Chopina w Warszawie.

- Dwa lata przygotowywaliśmy się aby w pełni profesjonalnie, zgodnie z najwyższymi standardami świadczyć usługi kontroli bezpieczeństwa. Stworzyliśmy własny Ośrodek Kształcenia Kadr Ochrony Lotnictwa Cywilnego, zainwestowaliśmy w szkolenie setek pracowników. Wygrana w wielomiesięcznym przetargu na ten prestiżowy kontrakt jest ukoronowaniem tych wysiłków - dodaje Grzegorz Pilaszek, wiceprezes zarządu Konsalnet Holding SA.Swoje zadania pracownicy firmy wykonywać będą w terminalach A i GA (General Aviation), a także w salonach VIP, gdzie odprawiani są m.in. przedstawiciele najwyższych władz państwowych i delegacji zagranicznych. Do kontroli bezpieczeństwa, wykorzystywać będą urządzenia rentgenowskie, służące do prześwietlania bagaży i części garderoby, bramowe i ręczne wykrywacze metalu, jak również atomizery czyli urządzenia wykrywające śladowe ilości materiałów wybuchowych.

- Najważniejsze są jednak gruntowne przygotowanie, sprawność i doświadczenie naszych pracowników, bo to od nich w największym stopniu zależy bezpieczeństwo i komfort znajdujących się na lotnisku osób – mówi Jacek Klaudziński, dyrektor ds. ochrony Portów Lotniczych i Morskich w Konsalnet Holding SA.

Pracownicy zatrudnieni do kontroli bezpieczeństwa w porcie lotniczym muszą spełnić wysokie wymagania i przejść cykl szkoleń. Każdy pracownik musi legitymować się licencją Pracownika Ochrony Fizycznej, otrzymywaną po pomyślnym przejściu egzaminów przed komisją Policji. Może wówczas rozpocząć szkolenie Operatora Kontroli Bezpieczeństwa, kończące się sprawdzeniem kwalifikacji przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i wydaniem Certyfikatu Operatora Kontroli Bezpieczeństwa. Konsalnet posiada własny ośrodek szkoleniowy kadr ochrony lotnictwa cywilnego, który kształci przyszłych Operatorów Kontroli Bezpieczeństwa zgodnie z programem zatwierdzonym przez ULC. Firma ma też bogate doświadczenie w kontroli bezpieczeństwa na lotniskach – głównie w zakresie kontroli bezpieczeństwa przesyłek, wykonywanej dla spedytorów (TNT, DHL, UPS, GTL-LOT oraz Do&Co – poprzednio LOT Catering). Konsalnet od lat zajmuje się też ochroną obiektów o znaczeniu strategicznym, takich jak lotniska i jednostki wojskowe, porty, sieci przesyłowe i lotniska General Aviation.

- Jesteśmy otwarci na przyjęcie do pracy dodatkowych osób – zwłaszcza z doświadczeniem z pracy w przy kontroli bezpieczeństwa w Straży Ochrony Lotniska – dodaje Jacek Klaudziński.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_52194 2013-06-14 20:12   
gosc_52194 - Profil gosc_52194
konsalnet nie daje rady... dzisiaj 14.06. obsadzony mieli tylko jedno urządzenie rentgenowskie.... gdyby nie SOL spóźnień byłoby znacznie więcej...
gosc_dd8d7 2013-06-14 14:56   
gosc_dd8d7 - Profil gosc_dd8d7
I...kontroluje!

zobacz link
gosc_c6b69 2013-06-13 22:45   
gosc_c6b69 - Profil gosc_c6b69
lider ???
ciekawe w czym
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama