×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Small Planet poza Avia Solutions Group
Kierownictwo czarterowej linii Small Planet Airlines nabyło od spółki Avia Solutions Group 95,5 proc. akcji dwóch zarządzanych przez siebie spółek - Small Planet Airlines UAB (Litwa) oraz Small Planet Airlines Sp. z o. o. (Polska).

Według informacji do jakich dotarł Pasazer.com wynika, że zarząd przewoźnika nie zgadzał się ze sposobem zarządzania spółkami przez ASG.

Po dokonaniu transakcji Vytautas Kaikaris, obecny prezes zarządu Small Planet Airlines będzie dysponował 70 proc. akcji, zaś Andrius Staniulis, kierownik ds. jakości oraz członek zarządu polskiej spółki Small Planet Airlines, będzie zarządzał 30 proc. akcji. Do chwili zawarcia transakcji Kaikaris posiadał 4,5 proc. akcji. Podczas transakcji zespołowi kierowniczemu linii Small Planet doradzała kancelaria adwokacka "Raidla Lejins & Norcous".

- Zatwierdzona strategia działalności naszej spółki zakładała ambitny plan wejścia na wielkie rynki europejskie, dlatego podjęliśmy decyzję w sprawie nabycia Small Planet Airlines. Rok 2012 na rynku polskim zakończyliśmy z odnotowanym zyskiem, zaś dobre wyniki pierwszego kwartału na Litwie pozwalają zakładać zyskowną działalność również na swoim rynku – powiedział Vytautas Kaikaris, prezes Small Planet Airlines.Spółka zawierza rozwijać siatkę połączeń i zwiększyć liczbę przewiezionych pasażerów, dlatego w tym celu planuje pozyskanie kolejnych samolotów. W sezonie letnim bieżącego roku ma dostać kolejnych 9 samolotów, dwa z nich będą skierowane na rynek polski, kolejne dwa na litewski.
 
Po dokonaniu transakcji zobowiązania Small Planet Airlines wobec partnerów i klientów pozostaną bez zmian i loty będą się odbywały zgodnie z harmonogramem.

W roku 2012 litewska i polska spółka Small Planet Airlines uzyskały dochód w wysokości 94,4 mln EUR, który był o 58,7 proc. większy niż w roku 2011. Przychód spółki działającej w Polsce stanowi 36,7 mln EUR i jest o 75 proc. większy niż w roku ubiegłym, działającej zaś na rynku litewskim stanowi 57,7 mln EUR i jest większy o 50 proc. Średnie obłożenie samolotów Small Planet w roku ubiegłym wynosiło 87 proc.

Linie Small Planet Airlines są obecne na Litwie, w Polsce, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz Francji. Small Planet współpracuje z największymi biurami podróży i zapewnia przeloty do Grecji, Hiszpanii, Turcji, Egiptu i innych krajów. W Polsce linia współpracuje  z czołowymi biurami podróży jak Neckermann, ITAKA, Alfa Star, 7islands, Exim Tours, GTI Travel, Wezyr Holidays oraz Grecos Holidays.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie