Small Planet poza Avia Solutions Group

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
02 kwietnia 2013 17:31
5 komentarzy
Reklama

Kierownictwo czarterowej linii Small Planet Airlines nabyło od spółki Avia Solutions Group 95,5 proc. akcji dwóch zarządzanych przez siebie spółek - Small Planet Airlines UAB (Litwa) oraz Small Planet Airlines Sp. z o. o. (Polska).

Według informacji do jakich dotarł Pasazer.com wynika, że zarząd przewoźnika nie zgadzał się ze sposobem zarządzania spółkami przez ASG.

Po dokonaniu transakcji Vytautas Kaikaris, obecny prezes zarządu Small Planet Airlines będzie dysponował 70 proc. akcji, zaś Andrius Staniulis, kierownik ds. jakości oraz członek zarządu polskiej spółki Small Planet Airlines, będzie zarządzał 30 proc. akcji. Do chwili zawarcia transakcji Kaikaris posiadał 4,5 proc. akcji. Podczas transakcji zespołowi kierowniczemu linii Small Planet doradzała kancelaria adwokacka "Raidla Lejins & Norcous".

- Zatwierdzona strategia działalności naszej spółki zakładała ambitny plan wejścia na wielkie rynki europejskie, dlatego podjęliśmy decyzję w sprawie nabycia Small Planet Airlines. Rok 2012 na rynku polskim zakończyliśmy z odnotowanym zyskiem, zaś dobre wyniki pierwszego kwartału na Litwie pozwalają zakładać zyskowną działalność również na swoim rynku – powiedział Vytautas Kaikaris, prezes Small Planet Airlines.Spółka zawierza rozwijać siatkę połączeń i zwiększyć liczbę przewiezionych pasażerów, dlatego w tym celu planuje pozyskanie kolejnych samolotów. W sezonie letnim bieżącego roku ma dostać kolejnych 9 samolotów, dwa z nich będą skierowane na rynek polski, kolejne dwa na litewski.

Po dokonaniu transakcji zobowiązania Small Planet Airlines wobec partnerów i klientów pozostaną bez zmian i loty będą się odbywały zgodnie z harmonogramem.

W roku 2012 litewska i polska spółka Small Planet Airlines uzyskały dochód w wysokości 94,4 mln EUR, który był o 58,7 proc. większy niż w roku 2011. Przychód spółki działającej w Polsce stanowi 36,7 mln EUR i jest o 75 proc. większy niż w roku ubiegłym, działającej zaś na rynku litewskim stanowi 57,7 mln EUR i jest większy o 50 proc. Średnie obłożenie samolotów Small Planet w roku ubiegłym wynosiło 87 proc.

Linie Small Planet Airlines są obecne na Litwie, w Polsce, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz Francji. Small Planet współpracuje z największymi biurami podróży i zapewnia przeloty do Grecji, Hiszpanii, Turcji, Egiptu i innych krajów. W Polsce linia współpracuje z czołowymi biurami podróży jak Neckermann, ITAKA, Alfa Star, 7islands, Exim Tours, GTI Travel, Wezyr Holidays oraz Grecos Holidays.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_7fd0e 2013-04-07 19:43   
gosc_7fd0e - Profil gosc_7fd0e
pracownicy BGS ich za bardzo w Warszawie obrabiali
gosc_442dd 2013-04-03 10:41   
gosc_442dd - Profil gosc_442dd
W branży mówi się, że nie wytrzymali ilości pozwów, które ostatnio na nich spłynęły ze strony kancelarii reprezentującej pasażerów opóźnionych lotów i w związku z powyższym zapewne będą kłaść spółkę. Dobry przewoźnik był, ale zarządzany niemądrze... Po AP i YES, będą kolejni charterowi w ost roku, którzy znikną... Życie nie lubi jednak pustki i to jest dobre :)
gosc_cfd37 2013-04-03 10:32   
gosc_cfd37 - Profil gosc_cfd37
@gosc_cc7b6
Nie moglem sie powstrzymac, lepiej sie nie wypowidac jesli nie ma sie o czyms zielonego pojecia. Naprawde glupota ludzka nie zna granic.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama