Shell Aviation w Krakowie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
02 kwietnia 2013 12:51
2 komentarze
Reklama

Firma Shell Polska ogłosiła rozpoczęcie działalności na krakowskim lotnisku, tym samym rozszerzając swoją sieć dostaw paliw lotniczych w Polsce. Biznes Shell Aviation może się poszczycić jedną z największych sieci dostaw paliwa lotniczego na świecie a Shell obecnie jest jedyną globalną spółką paliwową dostarczającą paliwa lotnicze dla rozwijającego się polskiego rynku lotniczego.

- Rozpoczęcie działalności na terenie krakowskiego lotniska podkreśla nasze zaangażowanie w branżę lotniczą w Polsce. Jest to dla nas bardzo ważny rynek, dlatego też cieszy nas możliwość dostarczania najwyższej jakości usług tankowania samolotów naszym klientom w Polsce – komentuje Petra Koselka, dyrektor generalny Shell Aviation w Europie..

- Do współpracy biznesowej z Shell Polska podchodzimy z entuzjazmem, doceniając pozycję tego globalnego i prestiżowego koncernu na rynku paliwowym. Jest to trzeci agent paliwowy na naszym lotnisku. Cieszymy się z powodu stałego rozwoju tego segmentu usług w Kraków Airport, co daje operującym u nas przewoźnikom lotniczym szerokie możliwości wyboru agenta paliwowego. Dążymy do zachowania najwyższych standardów obsługi na terenie naszego portu, a współpraca z Shell Polska to krok przybliżający nas do osiągnięcia tego celu - dodaje Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.- Jestem niezwykle szczęśliwy z wejścia Shell Aviation na kolejne lotnisko w Polsce w tak szybkim tempie. Potwierdza to jak ważne miejsce zajmuje Polska na mapie rozwoju Shell – mówi Piotr Dziwok, prezes zarządu Shell Polska.

Usytuowany na południu kraju, Kraków jest drugim największym miastem Polski i jednym z jej najważniejszych ośrodków gospodarczych. Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce oferującym bogatą siatkę połączeń regularnych i czarterowych. Krakowski port odnotowuje dynamiczny wzrost liczby obsługiwanych pasażerów i operacji lotniczych. W roku 2012 lotnisko obsłużyło blisko 3,5 mln pasażerów, notując nowy rekord.

Firma Shell Polska Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność na terenie krakowskiego lotniska 1 kwietnia 2013 r., zaledwie trzy miesiące po wejściu na polski rynek i rozpoczęciu dostaw paliwa dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Poza dostawami paliwa, lotniska te będą również korzystać z szerokich doświadczeń biznesu Shell Aviation dotyczących współpracy z władzami lotnisk i innymi podmiotami dla zapewnienia ogólnego bezpieczeństwa lotniska i standardów operacyjnych związanych z tankowaniem.

Fot. Kraków Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_053ad 2013-04-03 11:41   
gosc_053ad - Profil gosc_053ad
b737 pojęcie widzę masz XD
na pewno niższe ceny albo prawie za darmo. co z tego, że tankując wszędzie gdzie to możliwe w jednej firmie dostaje się upusty od wolumenu. lepiej przecież w KRK płacić mniej (ba, nie mieć gwarancji tankowania jak bywało w WAW czy KTW) za to w innych lokalizacjach płacić więcej :D
usuniety 2013-04-02 13:27   
usuniety - Profil usuniety
W końcu. Konkurencja = niższe ceny.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama