×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BER: W czerwcu data otwarcia lotniska
W czerwcu poznamy nową datę otwarcia opóźnionego portu Berlin Brandenburg Airport. Taką informację przekazał mediom Hartmut Mehdorn, nowy prezes lotniska im. Willy'ego Brandta w Berlinie.

W tej chwili otwarcie nowego berlińskiego lotniska jest zaplanowane na 2014 r., ale nie wiadomo, czy nie nastąpi to dopiero w 2015 r. Obecnie większość ruchu lotniczego w Berlinie obsługuje działające już na granicy możliwości operacyjnych lotnisko Tegel. By chociaż doraźnie poprawić panujące tam warunki, rada nadzorcza spółki Berliner Flughafen zadecydowała o zainwestowaniu 20 mln euro w stary port lotniczy.W nowym terminalu nadal występują problemy z systemem schodów przeciwpożarowych (ostrzeżenia, system zamykania drzwi, wentylacja). Port nie spełnia także wymogów przewidzianych w przepisach antyhałasowych. Dlatego cały czas trwa tworzenie listy usterek na nowym lotnisku. Każda z nich zostaje przypisana do kategorii od "A" (wysoki priorytet) do "D" (niski priorytet). Nie wiadomo, ile potrwa usuwanie błędów.

Otwarcie nowego portu zostało przełożone już trzykrotnie; z października 2011 na czerwiec 2012, następnie na marzec 2013 i ostatnio na koniec października 2013. Optymistyczny wariant mówi o otwarciu lotniska w połowie 2014 r. Jednak niewykluczone, że kolejne problemy spowodują przesunięcie tej daty na marzec 2015.

Opóźnienie i coraz większe nakłady finansowe na berliński port lotniczy wywołują wzrost niezadowolenia niemieckich podatników z których kieszeni pochodzą dodatkowe nakłady na nieudolnie prowadzoną inwestycję.

Piotr Bożyk
Fot. Wojciech Bożykgość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie