×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG ponownie chce przejąć Vuelinga
International Airlines Group, koncern zrzeszający British Airways i Iberię, chce po raz kolejny złożyć ofertę kupna hiszpańskiego, niskokosztowego Vuelinga. 

IAG jest już właścicielem niecałych 46% udziałów w linii z bazą w Barcelonie. W listopadzie 2012 próbował kupić resztę udziałów w Vuelingu, jednak nie zgodzili się na to akcjonariusze Vuelinga i odrzucili ofertę IAG. Tym razem koncern zwiększył swoją ofertę z 7 do 9,25 euro za jedną akcję hiszpańskiego przewoźnika.Zakup Vuelinga ma pomóc w restrukturyzacji europejskich siatki połączeń Iberii. Według szacunków firmy Liberum to właśnie jej krajowe i europejskie trasy notują największe straty. Analitycy oceniają, że średni koszt na fotel wynosi 73 euro i jest o ponad połowę wyższy niż  Vuelinga.

Vueling oferuje obecnie połączenia do 105 krajowych i europejskich miast. Obecna flota przewoźnika składa się z 62 samolotów: 58 Airbusów A320 oraz czterech maszyn A319.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_527e5 - Profil
gość_527e5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie