×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin: Kolejne cięcia kosztów
Zarząd linii airberlin potwierdził, że chce zakończyć kompleksowy program restrukturyzacyjny "Turbine 2013" w pierwszym kwartale 2014 roku. Jednak w ostatnich dniach przewoźnik zapowiedział zwiększenie cięcia kosztów do prawie 500 mln euro.

Według tego programu linia chce się koncentrować na rozbudowie pięciu obecnych hubów w Berlinie, Dusseldorfie, Palma de Mallorca, Monachium oraz w Wiedniu. Natomiast pracę w airberlin stracić ma nieco ponad tysiąc pracowników czyli 14% obecnego zatrudnienia.Do tej pory flotę przewoźnika opuściło już 28 samolotów i obecnie znajduje się w niej 130 maszyn. Dodatkowo najstarsze A320 i B737 zostaną wymienione na zupełnie nowe. Jest to efekt renegocjacji umów zawartych z firmami leasingowymi.

Wolfgang Prock-Schauer, prezes airberlin, przyznaje, że nie ma na tę chwilę żadnych podstaw, aby zmieniać obecny model biznesowy i strukturowy firmy, a program naprawczy jest trudny do wykonania, ale nie niemożliwy.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie