×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SP-LPG nie wróci na siatkę PLL LOT
Boeing 767-300ER (SP-LPG) należący do LOT-u, który powrócił wczoraj (28.03) z przeglądu, nie wróci już do służby. Oznacza to, że we flocie polskiego przewoźnika pozostaną jedynie trzy B767. 

- Ten samolot już nie wraca do naszej floty. Leasingodawca nie mógł zgodzić się na przedłużenie leasingu z LOT-em, ponieważ już wcześniej, zanim wystąpiły problemy z B787 zaaranżował kontrakt z nowym operatorem z Ukrainy - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Tomasz Balcerzak, członek zarządu PLL LOT ds. operacyjnych.W czwartek (28.03) maszyna bez malowania rodzimego przewoźnika powróciła do Polski z przeglądu C-Check przeprowadzonego w Boeing Shanghai Aviation Services w Szanghaju. O umowie pomiędzy PLL LOT a Boeing Shanghai pisaliśmy w marcu ubiegłego roku.

Do momentu wznowienia lotów Boeingów 787 z pasażerami flota dalekodystansowa PLL LOT będzie operować na trzech maszynach B767 (SP-LPA, -LPB, -LPE) oraz jednym wynajętym Airbusie A330-200 linii Hi Fly.Boeing 767 SP-LPG (numer seryjny 26263/LN592) został wyprodukowany w 1995 roku i był jedną z młodszych maszyn 767 we flocie dalekodystansowej LOT-u. Pierwszy lot maszyna odbyła 29 sierpnia 1995 roku po czym w październiku tamtego roku została dostarczona do linii KLM. Następnie w 2006 roku Boeing trafił do linii ZOOM Airlines, a w czerwcu 2009 roku do PLL LOT. Na pokład samolot zabiera 258 pasażerów: 12 w klasie biznes oraz 246 w klasie ekonomicznej. Maszynę napędzają dwa silniki GE model CF6-80CB6F. W całej swojej służbie samolot był bezawaryjny. Raz był wypożyczany do linii Caribbean Airlines (2009).

Najprawdopodobniej na początku kwietnia samolot opuści lotnisko Chopina i zostanie przebazowany do nowego operatora na Ukrainie.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Marlena Rumniakgość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie