20 lat Lufthansy w Katowicach

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
27 marca 2013 19:35
14 komentarzy
Reklama

20 lat temu Lufthansa rozpoczęła operacje lotnicze w Katowicach. Dzisiaj przewoźnik oferuje 48 połączeń tygodniowo z katowickiego lotniska, łącząc Śląsk z głównymi portami przesiadkowymi Lufthansy w Niemczech. Lufthansa jest największym międzynarodowym przewoźnikiem sieciowym oferującym połączenia z Katowic.
Pierwsze lądowanie samolotu Lufthansy w Katowicach odbyło się 27 marca 1993 roku. Przelot był obsługiwany przez Boeinga 737. Od tego czasu linia zwiększała swoją obecność w Katowicach. W 2007 roku uruchomiono połączenie z Düsseldorfem, które jest obecnie obsługiwane 5 razy w tygodniu. W ostatnim roku przewieziono 115 000 pasażerów oferując trzy rejsy dziennie na trasie Katowice - Frankfurt oraz jednym dziennie połączeniem na trasie Katowice - Düsseldorf. Połączenia są obsługiwane przez nowoczesne maszyny CRJ-700 i CRJ-900 w konfiguracji klasy Biznes i ekonomicznej.
- Katowice czekały aż 54 lata, aby na powrót zostać międzynarodowym portem lotniczym. Stało się to z chwilą gdy, pomimo iż był to koniec marca, na zasypanych śniegiem lotnisku, wylądował z Frankfurtu boeing w barwach Lufthansy – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającej Katowice Airport. - Aż trudno uwierzyć, że już minęło 20 lat dobrej, wspieranej lotniczym szczęściem współpracy. To w dużej mierze dzięki Lufthansie port Katowice mógł się rozbudowywać i wygląda tak okazale jak dziś, rozwijając skrzydła dalej.
- Jesteśmy zadowoleni z owocnej współpracy z Katowice Airport. Udział w rynku w wysokości 60proc. i rosnąca liczba pasażerów oraz wypełnienie samolotów w pierwszych dwóch miesiącach tego roku pokazują, że nasz produkt spotyka się z uznaniem pasażerów ze Śląska – mówi Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.


Lufthansa, jako jedyny europejski przewoźnik, została ostatnio wyróżniona pięcioma gwiazdkami w rankingu Skytrax. W badaniu doceniono szczególnie komfort podróży w kabinie klasy pierwszej wyposażonej w osiem ergonomicznych foteli, obsługę na pokładzie oraz kompleksową ofertę produktów i usług przygotowaną specjalnie z myślą o pasażerach klasy pierwszej.
- Do 2014 roku zainwestujemy 3 mld euro w rozwój produktów dla naszych pasażerów, w tym w nagrodzoną klasę pierwszą, nową klasę biznes z fotelami w pełni rozkładanymi do pozycji horyzontalnej oraz wzrost liczby saloników na lotniskach, ważnych szczególnie z punktu widzenia klientów korporacyjnych – podkreślił Buyse.
Śląsk jest najważniejszym rynkiem podróży służbowych dla Lufthansy w Polsce. Przewoźnik współpracuje z ponad 1000 firm z regionu w ramach programu Partner Plus Benefit, dzięki któremu Lufthansa jest linią pierwszego wyboru dla klientów biznesowych.
- Cieszy nas 20-procentowy wzrost liczby pasażerów podróżujących w naszej Klasie Biznes z Katowic. Nowootwarty Business Lounge w Katowice Airport z pewnością przyczyni się do dalszego utrzymania tego trendu – dodał Buyse.
Tego lata pasażerowie Lufthansy będą mogli wybierać spośród 218 destynacji do 82 krajów na całym świecie. Otwarcie nowego Pirsu A+ na lotnisku we Frankfurcie w październiku 2012 roku, ułatwiło jeszcze bardziej połączenia przez ten port przesiadkowy. Nowy pirs A+ dostępny wyłącznie dla Lufthansy oraz jej partnerów z sojuszu Star Alliance, umożliwia komfortową odprawę ponad 6 mln pasażerów rocznie oraz zapewnia możliwość z korzystania z pięciu nowych saloników Lufthansy o powierzchni ponad 7500 m2.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_0035f 2013-03-31 12:44   
gosc_0035f - Profil gosc_0035f
Nic ciekawego. Obecność LH w KTW swoim EMB jest symboliczna. W dodatku dziwnym trafem wieczorne rejsy wypadają bez podania przyczyny. Jak tu polegac na solidności skoro juz 2 razy w tym roku z powodu odwołania nie zdążyłem na czas z przesiadką do Japonii! Dla mnie żaden sukces to żałosne !
krzysiekl 2013-03-29 17:28   
krzysiekl - Profil krzysiekl
kiedyś LH była oknem na Europę, nie licząc LOT przez Warszawę. Obecnie wiele osób wybiera bezpośrednie połączenia W6 lub FR zamiast przesiadki w Niemczech. To na pewno ma wpływ na frekwencję. Więc sądzę że rok 2005 nie jest przypadkowy.
gosc_e2546 2013-03-29 17:14   
gosc_e2546 - Profil gosc_e2546
za to ceny mają kosmiczne. za podobną cenę można polecieć z Warszawy an Bliski Wschód. zwłaszcza jeśli chcemy lecieć tylko w jedną stronę ceny są idiotyczne - lepiej latać WizzAir do Dortmundu albo Kolonii i dojechać ICE.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama