Zielone światło dla Emirates i Qantasa

28 marca 2013 22:07
10 komentarzy
Reklama
Wczoraj (27.03) Australijski Urząd do spraw Konkurencji i Konsumentów (ACCC) wydał zgodę na zawarcie sojuszu pomiędzy liniami Emirates i Qantas na okres pięciu lat.

Nowo zawarty sojusz oznacza dla klientów obu linii nie tylko możliwość wygodnego podróżowania w ramach międzynarodowej siatki połączeń oraz na trasach krajowych w Australii, ale także zwiększone korzyści związane z programem lojalnościowym i światowej klasy poziom obsługi.

- Dzięki sojuszowi dwóch linii należących do grupy najlepszych przewoźników na świecie możemy naprawdę zmienić oblicze globalnego rynku lotniczego. Za pośrednictwem Dubaju, czyli jednego z najważniejszych globalnych hubów lotniczych, połączymy Australię z Europą i Ameryką Północną w sposób bardziej dogodny niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział Tim Clark, prezes Emirates.

Jak podsumował Alan Joyce, dyrektor generalny grupy Qantas, decyzja ACCC to szansa dla rozwoju turystyki w Australii i doskonała wiadomość dla wszystkich podróżnych z tego kraju, a także dla samego przewoźnika.

- Qantas to jeden z najważniejszych symboli Australii, a teraz dzięki nawiązanemu sojuszowi biznesowa przyszłość naszych linii rysuje się w dużo jaśniejszych barwach. Nasi klienci bardzo pozytywnie zareagowali na możliwość podróży w ramach połączonej siatki rejsów Emirates i Qantas, co zaowocowało znacznym wzrostem liczby dokonywanych rezerwacji - powiedział Joyce.Z lotniska w Dubaju pasażerowie mogą dostać się bezpośrednio do 65 miejsc w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. W przypadku lotów do większości miast europejskich i północnoamerykańskich przesiadka w ZEA nie trwa dłużej niż 4 godziny.

Jako część decyzji o zawarciu sojuszu Qantas i Emirates zobowiązały się do utrzymania obecnego poziomu oferowania na czterech połączeniach pomiędzy Australią i Nową Zelandią obsługiwanych przez obu przewoźników. Możliwość współpracy na trasach łączących te kraje stworzy obu liniom okazję do dalszego rozwoju ich globalnej siatki połączeń. Przewoźnicy czekają jeszcze na zgodę odpowiedniego urzędu w Nowej Zelandii w tej sprawie.

Klienci Emirates mogą obecnie wybierać spośród 32 kierunków w Australii obsługiwanych przez Qantas, w tym Canberry, Port Lincoln, Cairns i Hobart.Qantas i Emirates złożyły do ACCC wniosek o zgodę na zawarcie sojuszu we wrześniu 2012 roku. W grudniu urząd wstępnie wyraził wolę zaaprobowania aliansu na okres pięciu lat. Następnie w styczniu 2013 roku ACCC wydało tymczasową zgodę na współpracę, co pozwoliło przewoźnikom uzgodnić politykę cenową, rozkłady lotów i poziomy oferowania. W połowie stycznia linie wprowadziły do sprzedaży taryfy obowiązujące na wspólnej siatce połączeń dla podróży rozpoczynających się po 31 marca 2013 roku, co także wymagało aprobaty ACCC, uwzględnionej w ostatecznej decyzji z 27 marca.

Tym samym zakończyły się przygotowania do partnerstwa przewoźników, włączywszy w to stworzenie hubu operacyjnego dla Qantas w Dubaju. Pierwszy zaplanowany w ramach sojuszu lot odbędzie się 31 marca 2013 r. na trasie z Sydney do Londynu przez Dubaj.

Fot. Piotr Bożyk, Qantas
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2013-03-29 21:51   
usuniety - Profil usuniety
mietek: wszystko możliwe.
mietek 2013-03-29 13:46   
mietek - Profil mietek
Będzie z tego nowy sojusz?
piotrek737 2013-03-28 23:56   
piotrek737 - Profil piotrek737
Sam o tym pisałem ;) Tylko jak donoszą różne źródła, to Qantas chce wyjść z OW stąd może te przymiarki w sojusze z Emirates.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy