Krajówki jednak pozostaną w Locie

26 marca 2013 22:51
64 komentarzy
Reklama
Na kilka dni przed przejęciem lotów krajowych Polskich Linii Lotniczych LOT przez Eurolotu, narodowy przewoźnik wycofuje się z wcześniej zaplanowanych zmian. Zgodnie z nową decyzją biznesową, to LOT nadal będzie realizował rejsy z Warszawy do portów regionalnych.

Decyzja ta zabezpiecza interesy handlowe spółki oraz płynność operacji lotniczych przewoźnika. Wstrzymanie umowy nie ma wpływu na realizację wystawionych do tej pory biletów na połączenia krajowe oraz podróże pasażerów polskiego przewoźnika. 


- Jest to decyzja biznesowa – mówi w rozmowie z serwisem Fly4free.pl Marek Kłuciński, rzecznik prasowy PLL LOT.

Od 1 kwietnia 2013 roku Eurolot miał obsługiwać wszystkie połączenia krajowe - przewoźnik rozpoczął sprzedaż biletów jeszcze w połowie lutego, a rejsy miały być realizowane w formule code-share z LOTem. Bilety na krajówki można było kupić u obu przewoźników, różniły się one jednak cenami, taryfami oraz przywilejami w programie Miles&More.

Jednocześnie z systemu rezerwacyjnego Eurolotu zniknęły już połączenia na lotniska regionalne, które miały zostać przejęte od LOT-u i nie ma możliwości ich rezerwacji.Rezerwacje, które zostały dokonane w Eurolocie pozostają jednak aktywne. 

- Nastąpi jedynie techniczna zmiana numeru lotu w systemie rezerwacji, która odbywa się bez udziału pasażera. Nasi klienci polecą tym samym, wybranym przez siebie rejsem, w tych samych godzinach, na podstawie otrzymanego potwierdzenia rezerwacji - wyjaśnia w rozmowie z Pasazer.com Anna Rusajczyk, rzecznik prasowa Eurolotu. Dodaje, że pasażerowie, którzy mają już wykupione bilety w Eurolocie, nie odczują zmiany, a ich rezerwację są aktywne i bezpieczne. 

LOT zapewnia, że będzie honorował bilety zakupione poprzez system rezerwacyjny Eurolotu a pasażerom zostaną  naliczone mile w ramach programu lojalnościowego Miles and More. 

Działanie to nie wpłynie na wykonanie połączeń po Polsce w nowym sezonie letnim, gdyż współpraca przewoźników będzie oparta na dotychczasowych zasadach.

Anna Żuchlińska
Fot. Marlena Rumniak

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_71376 2013-04-01 21:05   
gosc_71376 - Profil gosc_71376
To ciekaw jestem czy jego wysokość LOT dogada się wreszcie z Emirates i Quatarem by robic sensowne dolotówki z terenu do Warszawy czy pozowli aby z Krakowa czy Gdańska miodzio zbierał AirBerlin via linię z Abu Dhabi
gosc_859db 2013-03-29 10:09   
gosc_859db - Profil gosc_859db
To nie jedyna zmiana. Już nawet infolinia Eurolot jest realizowana przez Lot - wystarczy zadzwonić i są te same melodyjki, komunikaty etc. Wszystko się łączy, ale prezesi oczywiście muszą być osobni... :-))))))
gosc_274fb 2013-03-28 14:56   
gosc_274fb - Profil gosc_274fb
Jak ta zmiana się ma do naliczania mil statusowych w M&M za loty krajowe?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy