×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSeries: Inspekcja silników i skrzydełWczoraj (25.03) Bombardier przeprowadził inspekcje silników Pratt & Whitney PurePower PW1500G, a także statyczny test skrzydeł w samolocie CSeries. Zaprezentowana maszyna to tzw. Flying Test Vehicle 1 (FTV1/MSN 50001). Samolot o tym oznaczeniu rozpocznie loty testowe nowego programu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnych postępów w programie CSeries, a także podekscytowani, że możemy pokazać całemu światu nasz najnowszy samolot, który do czerwca wykona swój pierwszy lot techniczny - powiedział Mike Arcamone, prezes Bombardier Commercial Aircraft.

W pierwszym półroczu tego roku Bombardier planuje rozpocząć 2400-godzinny program prób w locie, w który włączonych zostanie pięć samolotów CS100. Jeżeli inauguracyjny lot maszyny CS100 zostanie wykonany do końca maja, to według naszych źródeł, jest duże prawdopodobieństwo, że samolot pojawi się na tegorocznym salonie Paris Air Show.Kolejne cztery maszyny FTV posłużą do integracji systemów, w tym awioniki i systemu fly-by-wire, testów nowej jednostki napędowej Pratt & Whitney PW1500G, demonstracji kabiny pasażerskiej oraz testów funkcjonalności i niezawodności systemów (F&R) oraz rozszerzonych operacji ETOPS.

Pierwszy Bombardier CSeries trafi w drugim kwartale 2014 roku do linii Swiss. Grupa Lufthansy jest pierwszym klientem (tzw. launch customer) najnowszego programu kanadyjskiego producenta.

Do tej pory Bombardierowi udało się zgromadzić zamówienia i zobowiązania na ponad 380 maszyn CSeries CS100 oraz CS300. Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do naszego albumu "Mock-up kabiny Bombardiera CSeries" na portalu Facebook, który jest dostępny dla wszystkich.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Mediagość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie