×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci na A330-200 linii Hi Fly
Po raz pierwszy w historii LOT będzie korzystał z samolotów Airbusa. Polski narodowy przewoźnik wyleasinguje na razie jedną maszynę A330-200 od linii Hi Fly o znakach rejestracyjnych CS-TFZ. Samolot zostanie wynajęty na zasadzie wet lease, czyli wraz z załogą. Tym samym sprawdzają się nasze informacje, o których pisaliśmy w artykule "A330 w Locie. W zastępstwie B787".


Airbus A330-200 linii Hi Fly

Maszyna, którą wyleasinguje LOT, ma 18 miejsc w klasie biznes oraz 288 w klasie ekonomicznej. Pierwsze rejsy zostały zaplanowane na połowę kwietnia. Do końca maja polski przewoźnik będzie korzystał z tego samolotu na trasach do Nowego Jorku i Chicago. W trakcie rejsów pasażerów będzie obsługiwała mieszana załogą składająca się z pracowników Hi Fly oraz LOT-u.


Wnętrze klasy ekonomicznej Airbusa A330-200 CS-TFZ

Hi Fly to linia lotnicza z siedzibą w Lizbonie, która specjalizuje się w leasingu samolotów średnio i dalekodystansowych dla linii lotniczych, touroperatorów, rządów, firm i osób prywatnych. Głównym hubem linii jest lizbońskie lotnisko Portela. Obecnie jej flota składa się z 10 samolotów: dwóch Airbusów A310, trzech A330-200, jednego A330-300, dwóch A340-300 oraz dwóch A340-500.

Uzupełnienie floty LOT-u jest konieczne, bo obecnie przewoźnik korzysta tylko z czterech Boeingów 767-300ER. Na siatkę powrócił Boeing o rejestracji SP-LPA, który był już na przeglądzie oddawczym do leasingodawcy, za to maszyna SP-LPG odleciała na przegląd do Szanghaju w celu przeprowadzenia przeglądu typu C (ang. C-Check). Na tę chwilę rejsy dalekodystansowe obsługują trzy samoloty B767: SP-LPA, -LPB i -LPE.


Do marca wszystkie Boeingi 767-300ER miały zostać zastąpione nowymi Dreamlinerami, jednak z uwagi na uziemienie tych samolotów stało się to niemożliwe.

Od tego, jak długo Dreamlinery pozostaną uziemione zależą decyzje dotyczące ewentualnego leasingu kolejnego Airbusa A330 przez LOT.

Piotr Bożyk
Fot. Carsten Gurk, Hi Fly, Piotr Bożykgość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie