×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing: Pierwszy lot z poprawką w B787Wczoraj (25.03) maszyna w malowaniu LOT-u wykonała lot techniczny z Everett. Rejs trwał 2 godziny i 9 minut i można było go śledzić na stronie Flightaware.com oraz Flightradar24.com. W trakcie lotu przeprowadzony został test proponowanej poprawki akumulatora.

- Wykonany lot był normalnym rejsem przed dostawą, w którym potwierdzamy, że wszystkie systemy działają zgodnie z ich przeznaczeniem. Podczas takiego lotu załoga sprawdza działanie podwozia oraz sprawdza wszystkie systemy pokładowe, w tym także te zapasowe. Dodatkowo podczas tego rejsu załoga i technicy sprawdzili działanie systemu elektrycznego wraz z nową baterią - poinformował dział prasowy programu B787.Do testów użyty został samolot o rejestracji SP-LRC - trzeci LOT-owski Dreamliner. Jest to maszyna o numerze seryjnym LN86/ZA272, która otrzymała w ubiegły piątek tymczasową amerykańską rejestrację N1791B.- Po zakończonym locie technicznym analizujemy obecnie dane i przygotowujemy grunt pod lot certyfikacyjny poprawki, który odbędzie się w najbliższych dniach. Obecnie plan testów obejmuje kilkudniowe testy naziemne oraz jeden lot certyfikacyjni z przedstawicielami FAA, który przeprowadzimy również na samolocie ZA272/LN 86 PLL LOT - można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Boeinga.

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgersgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie