×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


B787 ponownie lata! Test na SP-LRCBoeing 787 Dreamliner ponownie lata! Dziś (25.03) około godziny 20:11 czasu polskiego maszyna w malowaniu LOT-u wystartowała w lot techniczny z portu lotniczego w Everett.

Do testów jest używany samolot o rejestracji SP-LRC - trzeci LOT-owski Dreamliner. Jest to maszyna o numerze seryjnym LN86/ZA272. W trakcie lotu przeprowadzony zostanie test proponowanej poprawki akumulatora. Maszyna LOT-u otrzymała w ubiegły piątek tymczasową amerykańską rejestrację N1791B.

Rejs potrwa około 1,5 godziny i można go śledzić na stronie Flightaware.com oraz Flightradar24.com, a wideo z lądowania będzie można na żywo zobaczyć na stronie kirotv.com.Według wstępnych informacji producent musi przeprowadzić tylko jeden lot techniczny z zaproponowaną poprawką, choć Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) nie wyklucza, że może poprosić o więcej testów. To właśnie problemy z akumulatorami, a konkretnie ich pożary, spowodowały uziemienie Dreamlinerów w połowie stycznia.

Samolot ZA272 przeszedł pięciodniowy proces modernizacji polegający na usunięciu starych akumulatorów litowo-jonowych oraz instalacji i skonfigurowaniu nowych zespołów baterii, zarówno dla akumulatora głównego, jak i dodatkowego (APU). Boeing twierdzi, że około połowa wymaganych badań przez FAA jest już zakończona.

Piotr Bożyk
Fot. Matt Cawby - Paineairport.comgość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie