×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin: Inauguracja Warszawa-BerlinLinie airberlin zainaugurowały dziś (23.03) bezpośrednie połączenie z Warszawy do Berlina. Przewoźnik będzie operował na nowej trasie trzy razy dziennie. To trzecie, po Krakowie i Gdańsku, miasto w Polsce w ofercie niemieckiego przewoźnika.
- Cieszymy się, że dziś rozpoczynamy loty z Berlina do Warszawy i z powrotem. Oferując trzy rotacje dziennie jesteśmy przewoźnikiem o największej liczbą połączeń na trasie Berlin - Warszawa. Loty te są dostosowane do naszej sieci połączeń. Dzięki temu dostępne są liczne rejsy łączone w europejskiej i światowej ofercie połączeń. Wprowadzenie bezpośrednich lotów do Warszawy jest wynikiem poprawy wydajności naszej sieci połączeń, w której Polska jest ważnym rynkiem – powiedział Wolfgang Prock-Schauer, prezes airberlin.- Berlin i Warszawa, Polska i Niemcy zbliżają się do siebie coraz bardziej. Bardzo cieszę się z wprowadzenia nowego połączenia lotniczego na trasie Berlin-Warszawa. Oznacza to dla mnie, że kolejna linia lotnicza rozpoznała potencjał Polski. Jestem przekonany, że to połączenie lotnicze przyniesie korzyści zarówno Warszawie, jak i Berlinowi i przyczyni się do pogłębienia niemiecko-polskiego partnerstwa. Dzięki niemu obywatele, politycy i biznesmeni tylko na krótko odwiedzający stolice obu państw będą mogli bardziej elastycznie podchodzić do załatwiania swoich spraw. Jednocześnie to nowe połączenie lotnicze przyczyni się do rozszerzenia ofert podróżny z lotnisk w Warszawie i Berlinie. Jest ono również ważnym krokiem w rozbudowie sieci połączeń między Polską i Niemcami. Daje ono także Niemcom i Polakom dobrą okazję do osobistego przekonania się o wydajności gospodarczej i turystycznej atrakcyjności obu krajów -  powiedział Jerzy Józef Margański, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech.

Od poniedziałku do piątku airberlin lata trzy razy dziennie z Warszawy do Berlina. W weekendy, w soboty startują dwa samoloty, natomiast w niedzielę odbywa się jeden lot do Berlina.

Na trasie Warszawa - Berlin operują także Polskie Linie Lotnicze LOT.

Dla podróżnych z Polski dostępnych jest dziewięć połączeń w Niemczech oraz do 42 kierunków w europejskiej sieci połączeń, w tym do Wiednia, Göteborga, Sztokholmu, Kopenhagi, Oslo, Barcelony, Madrytu, Malagi, Rzymu i Tel Awiwu.

W sieci połączeń międzykontynentalnych do wyboru jest łącznie sześć  kierunków długodystansowych, z Berlina do Chicago, Nowego Jorku, Miami i Los Angeles.

Z partnerem codeshare, Etihad Airways, można polecieć z Abu Dhabi do 26 miast w Australii, Azji i Afryce.

fot. airberlin
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie