airberlin: Inauguracja Warszawa-Berlin

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 marca 2013 13:19
22 komentarzy
Reklama

Linie airberlin zainaugurowały dziś (23.03) bezpośrednie połączenie z Warszawy do Berlina. Przewoźnik będzie operował na nowej trasie trzy razy dziennie. To trzecie, po Krakowie i Gdańsku, miasto w Polsce w ofercie niemieckiego przewoźnika.
- Cieszymy się, że dziś rozpoczynamy loty z Berlina do Warszawy i z powrotem. Oferując trzy rotacje dziennie jesteśmy przewoźnikiem o największej liczbą połączeń na trasie Berlin - Warszawa. Loty te są dostosowane do naszej sieci połączeń. Dzięki temu dostępne są liczne rejsy łączone w europejskiej i światowej ofercie połączeń. Wprowadzenie bezpośrednich lotów do Warszawy jest wynikiem poprawy wydajności naszej sieci połączeń, w której Polska jest ważnym rynkiem – powiedział Wolfgang Prock-Schauer, prezes airberlin.- Berlin i Warszawa, Polska i Niemcy zbliżają się do siebie coraz bardziej. Bardzo cieszę się z wprowadzenia nowego połączenia lotniczego na trasie Berlin-Warszawa. Oznacza to dla mnie, że kolejna linia lotnicza rozpoznała potencjał Polski. Jestem przekonany, że to połączenie lotnicze przyniesie korzyści zarówno Warszawie, jak i Berlinowi i przyczyni się do pogłębienia niemiecko-polskiego partnerstwa. Dzięki niemu obywatele, politycy i biznesmeni tylko na krótko odwiedzający stolice obu państw będą mogli bardziej elastycznie podchodzić do załatwiania swoich spraw. Jednocześnie to nowe połączenie lotnicze przyczyni się do rozszerzenia ofert podróżny z lotnisk w Warszawie i Berlinie. Jest ono również ważnym krokiem w rozbudowie sieci połączeń między Polską i Niemcami. Daje ono także Niemcom i Polakom dobrą okazję do osobistego przekonania się o wydajności gospodarczej i turystycznej atrakcyjności obu krajów -  powiedział Jerzy Józef Margański, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech.

Od poniedziałku do piątku airberlin lata trzy razy dziennie z Warszawy do Berlina. W weekendy, w soboty startują dwa samoloty, natomiast w niedzielę odbywa się jeden lot do Berlina.

Na trasie Warszawa - Berlin operują także Polskie Linie Lotnicze LOT.

Dla podróżnych z Polski dostępnych jest dziewięć połączeń w Niemczech oraz do 42 kierunków w europejskiej sieci połączeń, w tym do Wiednia, Göteborga, Sztokholmu, Kopenhagi, Oslo, Barcelony, Madrytu, Malagi, Rzymu i Tel Awiwu.

W sieci połączeń międzykontynentalnych do wyboru jest łącznie sześć  kierunków długodystansowych, z Berlina do Chicago, Nowego Jorku, Miami i Los Angeles.

Z partnerem codeshare, Etihad Airways, można polecieć z Abu Dhabi do 26 miast w Australii, Azji i Afryce.

fot. airberlin
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_0703b 2013-03-25 15:10   
gosc_0703b - Profil gosc_0703b
tylko ci co porównują DH4 i E70 zapomnieli jeszcze o udźwigu i pojemności bagażników. Dlaczego ELO, który dziś lata z GDN do FRA zostawia bagaże, a na E70 nigdy z tym nie było problemu? więc koszt całościowy wcale nie jest niższy, bo te zostawione bagaże jakoś trzeba pasażerom dostarczyć!
gosc_e190f 2013-03-25 08:27   
gosc_e190f - Profil gosc_e190f
do Kasjanek : DH4 w ELO, ma tyle samo miejsc co E70 lub E75 w LO
gosc_0df04 2013-03-24 21:56   
gosc_0df04 - Profil gosc_0df04
Zapraszamy Air Berlin do Breslau. Czas przywrócić przedwojenne połączenia codzienne.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama