×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy lot techniczny Airbusa A350Airbus A350-900 wystartował dziś (14.06) w swój pierwszy techniczny lot z Tuluzy. Punktualnie o godzinie 10:00 maszyna wzbiła się w powietrze. Dziewiczy rejs odbywa się tuż przed 50. Paris Air Show, na którym najnowsza maszyna producenta miała zadebiutować. Jednak z powodu opóźnień programu główny rywal B787/B777 będzie nieobecny.

Rejs potrwa około 4 godzin i można go śledzić na stronie Flightradar24.com.Na pokładzie maszyny znajduje się 6 członków załogi w tym dwóch pilotów: Peter Chandler oraz Guy Magrin, a także czterech inżynierów Airbusa: Pascal Verneau, Fernando Alonso, Patrick du Ché oraz Emanuele Costanzo.W ostatnich dniach producent przeprowadził pierwsze uruchomienie silników Rolls-Royce Trent XWB oraz testy naziemne nowej jednostki napędowej, w tym kołowania z małą i dużą prędkością.A350 jest najnowszą konstrukcją Airbusa, która ma zastąpić wycofywany model A340 oraz w przyszłości również A330. Jest to dwusilnikowy samolot szerokokadłubowy wykonany w większości z materiałów kompozytowych. A350 ma rywalizować z Boeingiem 787 Dreamliner, a także z modelem 777 amerykańskiego producenta.

Piotr Bożyk
fot. Airbus Mediagość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie