Finnair: Odprawa przez Facebooka

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
15 marca 2013 19:08
7 komentarzy
Reklama

Wczoraj (14.03) linie Finnair wprowadziły nowy system odpraw online, który pozwala pasażerom odprawić się za pomocą ich konta na portalu Facebook. Serwis został opracowany we współpracy z Amadeus IT Group.

System odpraw przez Facebooka umożliwia także obserwowanie publicznych profili współpasażerów, którzy odprawili się na ten sam rejs przewoźnika, łącznie z informacją, na którym miejscu będą siedzieli. Po zakończeniu odprawy pasażer może udostępnić swoim znajomym informację dokąd się wybiera oraz kiedy powinien wylądować na lotnisku docelowym. Dodatkowo istnieje także możliwość wyłączenia publicznego zameldowania w dowolnym czasie, uniemożliwiając innym pasażerom zobaczenie naszego profilu.

- Wiele osób przekazuje swoim przyjaciołom na Facebooku dokąd podróżują. Chcieliśmy, aby teraz stało się to nieco łatwiejsze. Postanowiliśmy także dodać nową opcję dla tych, którzy są otwarci na poznawanie nowych ludzi i chcą zobaczyć z kim będą podróżować - powiedział Aku Varamäki, menadżer Finnaira ds. social media.- Chcemy, aby podróże lotnicze stały się bardziej społeczne i znaleźć nowe sposoby wykorzystywania w tym celu mediów społecznościowych podczas podróży. Cieszymy się, że jesteśmy jednymi z liderów w wykorzystaniu tego rodzaju mediów - powiedział Jarkko Konttinen, wiceprezes Finnaira ds. marketingu.

Obecnie Finnair udostępnił możliwość odprawy tylko za pośrednictwem Facebooka. W najbliższych miesiącach usługa ma zostać rozszerzona o pozostałe portale społecznościowe.

Pasażerowie, którzy z różnych powodów wolą podróżować "incognito", wciąż mogą skorzystać z tradycyjnych sposobów odpraw poprzez stronę przewoźnika lub na lotnisku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
rafox 2013-03-18 23:45   
rafox - Profil rafox
Jedna z niewielu linii lotniczych w Europie która zna takie słowa jak innowacja i produkt. Jest w Europie kilka wyjątków jak np. KLM/FIN/THY/VIR i za niedługo dołączy do nich AFL a cała reszta to niestety ostre średniowiecze które nie potrafi dostosować się do potrzeb paxa i dlatego cały czas ryje w dno jak widać po ich wynikach finansowych.
krzysiekl 2013-03-18 10:18   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@ kasjanek
sądzę, że ludziom nie przeszkadza to, że są kontrolowani...zwłaszcza, ze na takich facebooku wcale nie ma tak dużo danych...ciekawsza może być analiza korzystania z kart płatniczych i miejsc logowania się telefonu do sieci:P
gosc_17a55 2013-03-17 09:10   
gosc_17a55 - Profil gosc_17a55
Co za kretynizm... niedługo, żeby się wypróżnić trzeba będzie mieć konto na fb bo inaczej sedes się nie otworzy...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama