×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: Odprawa przez FacebookaWczoraj (14.03) linie Finnair wprowadziły nowy system odpraw online, który pozwala pasażerom odprawić się za pomocą ich konta na portalu Facebook. Serwis został opracowany we współpracy z Amadeus IT Group.

System odpraw przez Facebooka umożliwia także obserwowanie publicznych profili współpasażerów, którzy odprawili się na ten sam rejs przewoźnika, łącznie z informacją, na którym miejscu będą siedzieli. Po zakończeniu odprawy pasażer może udostępnić swoim znajomym informację dokąd się wybiera oraz kiedy powinien wylądować na lotnisku docelowym. Dodatkowo istnieje także możliwość wyłączenia publicznego zameldowania w dowolnym czasie, uniemożliwiając innym pasażerom zobaczenie naszego profilu.

- Wiele osób przekazuje swoim przyjaciołom na Facebooku dokąd podróżują. Chcieliśmy, aby teraz stało się to nieco łatwiejsze. Postanowiliśmy także dodać nową opcję dla tych, którzy są otwarci na poznawanie nowych ludzi i chcą zobaczyć z kim będą podróżować - powiedział Aku Varamäki, menadżer Finnaira ds. social media.- Chcemy, aby podróże lotnicze stały się bardziej społeczne i znaleźć nowe sposoby wykorzystywania w tym celu mediów społecznościowych podczas podróży. Cieszymy się, że jesteśmy jednymi z liderów w wykorzystaniu tego rodzaju mediów - powiedział Jarkko Konttinen, wiceprezes Finnaira ds. marketingu.

Obecnie Finnair udostępnił możliwość odprawy tylko za pośrednictwem Facebooka. W najbliższych miesiącach usługa ma zostać rozszerzona o pozostałe portale społecznościowe.

Pasażerowie, którzy z różnych powodów wolą podróżować "incognito", wciąż mogą skorzystać z tradycyjnych sposobów odpraw poprzez stronę przewoźnika lub na lotnisku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie